Prva liga Srbija: “Šestica“ Javora, Kragujevčani slavili u Milanovcu

Prva liga Srbije

Odigrano je kompletno 25. kolo Prve lige Srbije.

Derbi je igran u Gornjem Milanovcu gde je domaći Metalac dočekao Radnički iz Kragujevca. Obe ekipe su dobro startovale u drugom delu sezone, a Kragujevčani su slavili i na drugom gostovanju ovog proleća. Posle Čajetine, “crveni đavoli“ su pobedili i u Milanovcu i sada ravnopravno, sa ostalim pretendentima, konkurišu za plasman u elitu. Ješić je doveo domaće u vođstvo u 62. minutu, ali je ubrzo izjednačio Maksimović. trijumf gostima doneo je Stevan Kovačević u poslednjem minutu.

Vodeći dvojac bio je ubedljiv. TSC iz Bačke Topole je sa 4:0 ispratio Užičane, a golove su postigli Pinter, Lukić, Babić i Plavšić. Ni Javor nije imao problema sa poslednjeplasiranim Novim Pazarom, a uživali su gledaoci u Ivanjici, koji su videli devet golova.

Bečej je golom mladog Koste Aleksića u poslednjem minutu savladao Teleoptik, dok je Trajal bio ubedljiv protiv Inđije, koja polako gubi korak. „Gumari“ su slavili sa 3:0, a dvostuki strelac bio je Gambijac Marong Ousman. Goste je načeo Ivica Jovanović. Malo iznenađenje je ubedljiv trijumf Bežanije u Čajetini protiv novajlije Zlatibora, koji polako tone na tabeli, pošto je vezao četvrti uzastopni poraz.

TSC – Sloboda 4:0(3:0)
Bečej – Teleoptik 1:0(0:0)
Javor – Novi Pazar 6:3(4:1)
Metalac – Radnički Kg 1:2(0:0)
Sinđelić – Budućnost 0:0
Trajal – Inđija 3:0(2:0)
Žarkovo – Borac 2:1(2:0)
Zlatibor – Bežanija 0:3(0:0)

Tabela: TSC 53, Javor 53, Inđija 46, Metalac, Zlatibor, Radnički 44, Sinđelić 40…