Napoli i Čelsi završili pola posla, “slepi miševi“ zakomplikovali sebi život

Odigrane su preostale tri utakmice osmine finala Lige Evrope.

Za razliku od mečeva u prvom terminu, koji su obilovali iznenađujućim rezultatima, na tri poslednja nije bilo iznenađenja.

Napoli je blizu četvrtfinala, pošto je večeras, lakše od očekivanog, savladao austrijski Salcburg 3:0 na svom San Paolu. Već u 10. minutu Arkadijuš Milik je golom završio fenomenalnu akciju domaćina. Njega je proigrao Dris Mertens, a Poljak je predriblao i golmana Valke, pa lako ubacio loptu u mrežu. Već u 18. minutu bilo je 2.0, a strelac je bio Fabijan Ruiz, koji je preciznim udarcem pogodio ugao gola gostiju. Nastavak je bio uzbudljiv, odmah je šansu imao Dabur za goste, a uzvratio je Mertens za domaćina. U 58. minutu gostujući štoper Žerom Onguene nespretno je intervenisao i pogodio sopstvenu mrežu. Mogli su gosti do počasnog gola, Andreas Ulmer je pogodio stativu u 71. minutu, a Guldbradson je u sudijskoj nadoknadi tukao, ali je golman Napolija Meret spasio svoju mrežu. Za domaću ekipu ceo meč je odigrao Nikola Maksimović.

Ni londonski Čelsi neće imati težak posao, da se nakon revnša, nađe u četvrtfinalu. “Plavci“ su bili ubedljivi protiv kijevskog Dinama i slavili sa 3:0 na svom Stamford Bridžu. Sjajan dupli pas Pedra i Žiru, koji je petom vratio loptu Špancu, prethodio je prvom golu. Mnogobrojne šanse domaće ekipe u prvih 45 minuta nisu realziovane, pa su gosti mogli da budu zadovoljni samo jednom loptom u svojoj mreži. U 65. minutu Vilijan je fantastično izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara postigao gol protiv velikog rivala svog bivšeg kluba. Podsetimo, Brazilac je pre Čelsija nastupao za Šahtjor iz Donjecka. Kada se očekivao kraj utakmice, Hadson-Odoi, mladi napadač domaćih, uspeo je da postigne treći gol. Treba reći da je on u igru ušao samo desetak minuta ranije. Ukrajinci su razočarali, i osim povremenih izleta na protivničku polovinu, nisu prikazali ništa posebno, pa su im šanse da stignu ovu prednost Engleza, veoma male.

Lepu prednost imala je Valensija protiv Krasnodara nakon 24. minuta igre, bilo je 2:0, a oba gola postigao je Rodrigo Moreno. Prvi put je uzeo loptu na svojoj polovini, a kada je došao nadomak kaznenog prostora gostiju usledio je snažan i precizan udarac u desnu stranu gola Safonova. Isti fudbaler je duplirao prednost u 24. minutu i sada je sigurno žao čelnicima Reala zašto ovog momka nisu doveli u svoje redove, kada je posao skoro bio okončan. Mogao je Gameiro da postgne i treći gol za “slepe miševe“, ali je golman gostiju bio priseban u 30. minutu. Bolju igru u drugom poluvremenu Krasnodar je naplatio golom velike nade pred revanš. Strelac je bio Šveđanin Klaeson u 63. minutu, na dodavanje Gazinskog.

Napoli – Salcburg 3:0 (2:0)