PAO prejak za Darušafaku

Darušafaka – Panatinaikos 67:91
(17:20, 20:26, 16:20, 14:25)

Košarkaši Panatinaikosa ubedljivo su savladali ekipu Darušafake u Istanbulu rezultatom 91:67 u današnjoj utakmici 25. kola Evrolige.

Pitanje pobednika se nije postavljalo gotovo ni u jednom minutu, pošto je Panatinaikos od starta meča kontrolisao duel.

Domaći su se dobro držali u prvom poluvremenu, ali je u nastavku bilo veoma teško da se vrate u meč i grčki tim je odneo ubedljivu pobedu iz Istanbula.

Uprkos tome što su najlošija ekipa regularnog dela Evrolige, igrači Darušafake činili su sve kako bi zabavili svoje navijače na ovoj utakmici, te su im priredili atraktivne poteze.

Sjajno dabl-dabl veče imali su Nik Kalates (10p, 11sk) i Georgios Papajanis (14p, 12sk), ali epitet najefikasnijeg u redovima Panate odneo je Janis Papapetru sa 18 poena. U timu Darušafake istakao se Toni Daglas sa 14 poena.