Slovakinja slavila u Češkoj, bodovi za Nevenu

Nevena Ignjatović

Slovačka skijašica Petra Vlhova pobednica je trke Svetskog kupa u veleslalomu, koja je održana u Špindlerovom Mlinu.

Aktuelna svetska šampionka u ovoj disciplini je slavila u vremenu 2.24,69 minuta, i za 11 stotinki je nadmašila Nemicu Viktoriju Rebenzburg. Treće mesto osvojila ovogodišnja pobednica Svetskog kupa Mikaela Šifrin iz SAD sa 60 stotih delova sekunde zaostaka za Vlhovom.

Srpska skijašica Nevena Ignjatović prvi put u karijeri je došla je do bodova u veleslalomu, zauzevši 26. mesto sa 4,87 sekunde zaostatka za pobednicom.

Do kraja sezone voziće se još jedna velelslalom trka, a Šifrinova ima 97 bodova viška u odnosu na Vlhovu u ovoj disciplini, i biće joj potreban plasman na 15. poziciju u završnici sezone u Soldeu, ukoliko Slovakinja trijumfuje.

Pored veleslaloma, na programu Svetskog kupa do kraja sezone su još dva slaloma, spust i superveleslalom. Šifrinova trenutno ima 1864 boda i pokušaće da stigne do magične cifre od 2000 bodova. Vlhova je druga u generalnom plasmanu sa 1175 bodova.