Verderova serija bez kraja, Tedesko pakuje kofere [VIDEO]

Bundesliga

Verder – Šalke 4:2 (1:1)
Rašica 31’, 73’, Kruze 51'(p),Harnik 90+4’ – Embolo 26’, 85’

Verder je nastavio odličnu seriju rezultata u drugom delu sezone, i večeras je pobedio Šalke u Bremenu 3:1.

Ovo je osma utakmica bez poraza tima iz Bremena, a prekinuli su niz od tri uzastopna remija. Za Šalke su nastavljeni crni dani, ovo je sedam utakmica bez pobede, pa se očekuje da trener Domeniko Tedesko uskoro bude smenjen. Italijan je prošle sezone doveo ”kraljevsko plave” do vicešampionske titule, ali će se Šalke sada boriti za opstanak.

Embolo je doveo goste u vođstvo u 26. minutu, Šalke je imao još dve prilike, koje nije iskoristio, pa je to kaznio Rašica, koji je volejem zahvatio centaršut Kruzea za 1:1, rezultat kojim se otišlo na odmor.

Domaći su do preokreta stigli posle penala koji je realizovao Maks Kruze u 51. minutu. Verder je treći gol postigao u 73. minutu, a strelac je, još jednom, bio Milot Rašica. Nadu Šalkeu doneo je Embolo, koji je posle kornera odlično skočio i glavom savladao Pavlenku, ali gosti nisu imali snage da stigu bar do boda, već su u poslednjim trenucima primili još jedan gol, a strelac je, posle kontranapada, bio Martin Harnik.

Šalke je, posle trećeg uzastopnog poraza, ostao 14. sa 23 boda, dok je Verder sadaosmi sa 36 bodova.