„Lavovi“ prokockali pobedu pred Barselonu, Monako nastavio niz bez poraza [VIDEO]

Liga 1

U subotu su odigrane četiri utakmice francuske Lige 1, dok je meč Nanta i Pari Sen Žermena odložen zbog bezbednosnih razloga.

Lion je vodio u Strazburu 2:0, golovima Muse Dembelea, ali su domaći za samo dva minuta preko Ludovika Ažorkea uspeli da poravnaju i osvoje na kraju bod. “Lavove“ već u sredu oečkuje revanš meč osmine finala sa Barselonom na Nou Kampu. Podsetimo, prvi meč na Žerlanu završen je bez golova.

Monako nije uspeo da savlada Bordo, ali je nastavio niz bez poraza, koji sada iznosi šest mečeva uzastopno. Radamel Falka je doveo “kneževe“ u vođstvo u 48. minutu, ali je Briand sa bele tačke izjednačio u 65. “Tigar“ iz Kolumbije je postigao još jedan gol u 86. minutu, ali je on nakon gledanja snimka poništen zbog ofsajda, pa je ostalo 1:1.

Isti rezultat bio je i u Dižonu, gde je domaći tim podelio bodove sa novajlijom Remsom. Zeneli je doveo goste u vođstvo već u 9. minutu, ali jeTunižanin Sliti realizovao jedanaesterac u 13. minutu za poravnanje. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat. Amijen je stigao do važne bodove u borbi za opstanak, pošto je na svom terenu savladao Nim 2:1.

Strazbur – Lion 2:2 (0:1)
Amijen – Nim 2:1 (0:0)
Dižon – Rems 1:1 (1:1)
Monako – Bordo 1:1 (0:0)