Rođendansko slavlje na stadionu „Rajko Mitić“, popularnoj „Marakani“ proteklo je kako su priželjkivali navijači Crvene zvezde. FK Crvena zvezda je obeležio 74. godine od osnivanja Sportskog društva.

Crveno-beli su savladali Zemun i 52. put uzastopno ostali neporaženi u domaćem šampionatu, što je novi rekord.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Babić, Gajić – Jovičić, Jovančić, Marin (od 37. Ebisilio), Ivanić – Joveljić, Pavkov (od 56. Vukanović).

ZEMUN: Milošević – Mijailović, Azemović, Zlatković, Vučić – Kiso, Kukuličić (od 57. Tomić), Nešović, Sinđić (od 46. Tošeski), Ilić (od 73. Mrkaić) – Vidić.

Zemun je imao jedan opasan napad na samom startu, ali je nedostajao završni pas. Zvezda je već u trećem minutu mogla do vođstva, kada je Pavkov nakon centaršuta Ivanića sa leve strane šutirao pored gola. Pavkov je oprobao udarac i 11. minutu, ali je lopta ponovo fijuknula pored gola. Okušao se i Vujadin Savić glavom, ali je i on bio neprecizan.
Milan Borjan, koji se vratio na gol Zvezde, sjajno je reagovao u 24. minutu, kada je udarac Kukuličića iskosa sa desne strane skrenuo u korner. Na drugoj strani četiri minuta kasnije Marin je lucidno uposlio Joveljića, ali se mladi fudbaler okliznuo u poslednjem trenutku.

Zvezda je povela u 31. minutu iz jedanaesterca. Duel Gajića i Azemovića, sudija Šegrt je okarakterisao kao najstrožu kaznu, a Marko Marin bio je neumoljiv sa bele tačke.

Marin je igru napustio u 37. minutu zbog lakše povrede, a na teren je ušao Lorenco Ebisilio.
Zvezda je drugi pogodak postigla u 42. minutu, kada je Dejan Joveljić rutinski realizovao sjajan pas Pavkova i matirao Miloševića.

Već u sedmom minutu nastavka dosuđen je još jedan jedanaesterac za domaće. Vučić je lagano povukao Jovelljić, ali dovoljno da Široki pokaže na kreč. Loptu je uzeo Milan Pavkov i prevario Miloševića za vođstvo od 3:0.

Joveljić je mogao i do drugog gola u 60. minutu, ali nije bio precizan nakon akcije Vukanovića.
Crvena zvezda je povela sa 4:0 u 66. minutu. Nakon prodora i centaršuta Filipa Stojkovića ka Mirku Ivaniću, loptu u sopstvenu mrežu je zakucao Miloš Zlatković.

Do kraja beležimo dve dobre inervencije Miloševića nakom pokušaja Joveljića glavom i Vukanovića. Na drugoj strani Borjan je paradom zaustavio pokušaj Toševskog.

Zvezda je rutinski privela meč kraju i nakon 26 kola ima 23 pobede i tri remija, uz sedam bodova više od drugoplasiranog Radničkog iz Niša.