Đorđe Gagić

Partizan – Igokea 67:57
(14:13, 17:10, 16:16, 20:18)

Košarkaši Partizana savladali su Igokeu u okviru 21. kola ABA lige, i tako ostali u trci za treće mesto na kraju regularnog dela sezone.

Partizan je na ovom susretu nastupio bez Ognjena Jaramaza i Vanje Marinkovića. Rekovalescent Aleks Renfro je igrao šest minuta, a na parket se vratio i Stefan Janković.

Igokea je bila ravnopravan rival Partizanu u prvoj deonici i dobrim delom druge četvrtine. Ipak, u poslednjih tri i po minuta prvog poluvremena, crno-beli su serijom 8:2, zahvalljujući rolama Radeta Zagorca i Džoka Lendejla uspeli da se odlepe, i da odmor odu sa osam poena prednosti (31:23).

Ipak, treću četvrtinu bolje je započela Igokea i uspela da se spusti na -2 (37:35), ali je ponovo finiš deonice pripao domaćima, Lendejl je preuzeo stvari u svoje ruke i Partizan je vratio razliku sa poluvremena pred ulazak u poslednjih 10 minuta.

Izabranici Andree Trinkijerija definitivno su slomili otpor gostiju iz Republike Srpske u poslednjem periodu igre. Veličković je započeo seriju, a nadovezivali su se Amar Gegić i Stefan Janković, koji je monstruozno zakucao i razlika je rasla iz minuta u minut, a crno-beli su do kraja rustinski završili posao.

Lendejl je bio najefikasniji igrač Partizana sa 17 koševa, a zabeležio je i čak 11 skokova. Đorđe Gagić je dodao devet, a Markus Pejdž osam poena.

Šansu na ovom susretu dobili su i Uroš Trifunović i Marko Pecarski.

U Igokei bolji od ostalih bili su Sava Lešić sa 14 i Dalibor Ilić sa 13 koševa.

Partizan sada ima skor 14:7 i nada se kiksu Budućnosti u borbi za treće mesto. Igokea je zabeležila sedam pobeda i 14 poraza i još uvek nije obezbedila opstanak.