Detalj sa utakmice Čelsi - Vulvs

Čelsi – Vulverhempton 1:1 (0:0)
Azar 90+2′ – Himenez 56′

Fudbaleri Vulverhemptona iznenadili su Čelsi na Stamford Bridžu, u 30. kolu Premijer lige, ali su na kraju morali da se zadovolje jednim bodom.

Na kraju prvog poluvremena igrači su u svlačionice ispraćeni zvižducima, pošto za 45 minuta nije viđeno ništa vredno pomena.

Gosti su vrebali priliku za kontranapad i dočekali je u 56. minutu. Diogo Žota je pobegao odbrani „plavaca“, asistirao do usamljenog Raula Himeneza koji je uz dosta sreće prebacio Kepu i postigao svoj 12. prvenstveni gol ove sezone.

Posle primljenog gola Čelsi je pojačao pritisak, dobre prilike imali su Iguain i Pedro ali od izjednačenja nije bilo ništa. Zapretio je u 87. minutu i Vilijan, solidnim udarcem sa dvadesetak metara, ali je Rui Patrisio, golman gostiju, bio budan.

Patrisio je bio nemoćan u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, kada je Eden Azar raspalio sa 17-18 metara i zatresao mrežu za konačnih 1:1.