Crveni se u Ligi 1: Kamen, papir, Baloteli [VIDEO]

U 28. kolu francuske Lige 1, tokom nedeljnog programa odigrano je pet utakmica.

Fudbaleri Olimpika Marseja bili su bolji od Nice u poslednjem meču današnjeg programa, pošto su ih savladali sa 1:0 na svom ,,Velodromu“.

Najveći deo susreta kontrolisao je Marsej, delovalo je da bi domaći mogli do pogotka u finišu prvog poluvremena kada su pritisli rivala, ali Nica je uspela da izdrži te nalete.

Nije bilo previše pravih lopti za Marija Balotelija na večerašnjoj utakmici, ali u 61. minutu je konačno stigla. Centaršut Lukasa Okamposa, odlični Italijan glavom pretvara u pogodak, a potom, novom originalnom proslavom zasmejava fudbalski svet. Ovog puta, Baloteli je sa saigračem Florijanom Tovanom kod korner zastavice zaigrao popularnu igru ,,kamen, papir, makaze“. Nije se libio da proslavi gol protiv bivšeg kluba.

Sjajno igra Baloteli od dolaska u Olimpik i on je ovim pogotkom postao prvi igrač Marseja u poslednjih 45 godina koji je na svoje prve četiri utakmice na ,,Velodromu“ bio strelac. Nemanja Radonjić je odigrao poslednjih desetak minuta za domaći tim.

Zanimljivo je bilo u Monpeljeu, gde je gostovao Anže. Vodio je Monpelje sa 2:0 nakon prvih 45 minuta posle pogodaka Endija Delora i Elisa Skrija, ali su gosti došli do boda golovima Anđela Fulginija u 80. i Stefana Bahokena u 91. minutu.

Ren je posle crvenog kartona koji je zaradio mladi Joan Armogum uspeo da preokrene golovima Burigarda, Unua i Nijanga u duelu sa Kaenom i dođe do svog 40. boda i ostane u trci za Evropu.

Zanimljivo, današnji program je obeležio veliki broj crvenih kartona. Viđeno ih je čak pet, a dva su zaradili fudbaleri Sent Etjena u porazu od Lila na svom terenu.

Monpelje – Anže 2:2 (2:0)
3′ Delor, 16′ Skiri – 80′ Fulgini, 92′ Bahoken

Sent Etjen – Lil 0:1 (0:0)
87′ Pepe

Tuluz – Gengam 1:0 (1:0)
28′ Sanogo

Ren – Kaen 3:1 (1:1)
39′ Burigard, 58′ Unu, 62′ Nijang – 20′ Ninga

Olimpik Marsej – Nica 1:0 (0:0)