Đoković uz malo muke došao do jubilarne pobede u Indijan Velsu

Novak Đoković

Novak Đoković – Bjorn Fratanđelo 2:0 (7:6(5), 6:2)

Novak Đoković je pobedom započeo nastup u singlu na turniru u Indijan Velsu gde će pokušati da stigne do rekordne šeste titule na ovom Mastersu.

Njegov protivnik u 2. kolu bio je Bjorn Fratanđelo, američki teniser koji mu se našao na putu i pre tri godine kada je poslednji put trijumfovao u kalifornijskoj pustinji, a ishod je bio isti. Nakon jdnog časa i 30 minuta igre najbolji svetski teniser trijumfovao je sa 2:0, po setovima 7:6(5), 6:2 i došao do svoje jubilarne, 50. pobede u Indijan Velsu.

Fratanđelo je pre tri godine osvojio prvi set, a i u ovom meču je bio blizu takvog ostvarenja. Prvi je došao do brejka, poveo sa 3:2 i pri rezultatu 5:4 servirao za osvajanje prvog seta. Nije se izborio sa pritiskom, Đoković je bez izgubljenog poena vratio brejk i izjednačio na 5:5, da bi u taj-brejku došao do vođstva od 1:0. Poveo je Novak sa 4:1, Fratanđelo vezao 4 uzastopna poena i poveo sa 5:4, međutim završnica taj-brejka pripala je Đokoviću, koji je sa tri uzastopna poena osvojio prvi set.

U drugom setu neizvesnosti nije bilo, već u prvom gemu Novak je napravio brejk i vrlo brzo poveo sa 5:1, a za plasman u 3. kolo bila mu je potrebna samo jedna meč lopta.

Iako se očekivalo da će ga u 3. kolu sačekati Nik Kirjos, Australijanac je poražen od Filipa Kolšrajbera, koji će izaći na megdan Đokoviću. Biće to njihov 10. međusobni duel, a Nemac je trijumfovao samo jednom i to daleke 2009. godine u Parizu.