Kraj i Solskjerovoj seriji bez poraza, “tobdžije“ pobedile u derbiju [VIDEO]

Arsenal

Arsenal – Mančester Junajted 2:0 (1:0)
Džaka 12′, Obamejang 69′(p)

Pobeda u Parizu uzela je svoj danak, pa Mančester Junajted nije večeras protiv Arsenala uspeo da ponovi ni igru, a još manje rezultat iz duela sa PSŽ i doživeo je prvi poraz u Premijer ligi pod vođstvom Ole Gunara Solskjera.

Meč na Emirejtsu je bio izuzetno važan u borbi za plasman u Ligu šampiona, ali još uvek ništa nije rešeno, pa će se ove dve ekipe, uz Totenhem i Čelsi, do samog kraja boriti za dve preostale ulaznice za evropsku elitu.

Gosti su bili agilniji na samom početku, izveli su nekoliko dobrih akcija, a Romelu Lukaku je pogodio prečku u 9. minutu. Belgijanac je, inače, na tri prethodne utakmice Junajteda, dve u prvenstvu i jednoj u Ligi šampiona, postigao šest golova, na svakoj po dva.

Kazna je usledila brzo, samo tri minuta posle zicera za “crvene đavole“, Granit Džaka je tukao sa 25 metara, lopta je dobila čudan efe i prevarila golaman De Heu, mada je u gol ušla gotovo po sredini.

Junajted je još jednom pogodio okvir gola, učinio je to Fred u 19. minutu, kada je izjednačenje sprečila leva stativa Lenoovog gola. Do poluvremena je Lukaku još jednom bio u prilici, ali je ovog puta golman Arsenala odbranio udarac.

Da centarfor Junajteda nije imao svoj dan potvrdilo se u 51. minutu. Lukaku je bio sam ispred Lenoa, ali je previše oklevao sa udarcem. Meč je odlučen u 68. minutu, Lakazet je bio u naletu, a Fred ga je bespotrebno faulirao u svom kaznenom prostoru, pa je Arsenal dobio priliku da sa bele tačke duplira prednost. Lazneni udarac je izveo Obamejang, iako je Gabonac u prošlom kolu promašio penal za pobedu nad Totenhemom u poslednjem minutu. Sada je bio mnogo sigurniji i nije ostavio nikakvu šansu španskom golmanu.

Priliku za 3:0 imao je Lakazet, a šansu za počasni gol Junajteda propustio je Rašford u sudijskoj nadoknadi. Za goste je do 80. minuta igrao Nemanja Matić, što je ohrabrujuće za selektora Mladena Krstajića pred utakmice reprezentacije Srbije, prijateljsku sa Nemačkom i kvalifikacionu sa evropskim šampionom Portugalijom.

Arsenal je sada četvrti sa 60 bodova, dok je Mančester Junajted peti sa dva boda manje, a Čelsi je 6. sa 57 bodova i utakmicom manje odigranom.