PLS: Siguran vodeći tandem, druga pobeda Pazaraca

Prva liga Srbije

Odigrana je većina utakmica 26. kola Prve lige Srbije.

Vodeći tandem Javor i TSC, zabeležili su nove pobede i sve su bliži plasmanu u elitu. Tim iz Ivanjice gostovao je Bežaniji i slavio sa 2:1. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu, Josović i Krnić doneli su dva gola prednosti gostima, a poraz Bežanije ubalžio je Stojanović u finišu meča.

Ekipa TSC-a iz Bačke Tople protutnjala je kroz Čačak, gde je domaćeg Borca savladala sa 3:0. Branković sa penala i Arsenijević, pogodili su u prvom poluvremenu, dok je konačan rezultat postavio Milićević u nastavku.

Podbacili su Kragujevčani koji su remizirali na svom terenu sa novajlijom, ekipom Žarkova, dok su pobede na svom terenu upisale i dve ekipe sa samog dna, Dloboda iz Užica i Novi pazar. Užičani su golom Sekulića pred kraj meča, pobedili Bečej, dok su Pazarci iznenadili Metalac i golovima Plojovića i Vusljanina iz jedanaesterca, stigli tek do drugog trijumfa u sezoni. Budućnost je u Dobanovcima pobedila Zlatibor koji ne može da se prepozna, posle odličnog starta u prvenstvu.

Bežanija – Javor 1:2(0:0)
Borac – TSC 0:3(0:2)
Budućnost – Zlatibor 1:0(0:0)
Novi Pazar – Metalac 2:0(1:0)
Radnički – Žarkovo 1:1(0:1)
Sloboda – Bečej 1:0(0:0)