Aler u finišu ,,dotukao“ Fortunu, Kostić asistirao [VIDEO]

Fortuna Dizeldorf – Ajntraht Frankfurt 0:3 (0:0)
48′ Pasijensija, 90+1′, 90+3′ Aler

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta slavili su večeras na gostovanju u Dizeldofru pošto su savladali Fortunu rezultatom 3:0 u okviru 25. kola Bundeslige.

Prvo poluvreme je bilo zagrevanje za ono što je viđeno u nastavku. Nije meč obilovao prevelikim uzbuđenjima, ali lako je moglo biti tako.

Na startu drugog dela igre, nova udarna igla Ajntrahta Gonzalo Pasijensija doneo je gostima vođstvo nakon pogotka glavom u 48. minutu. Ubrzo nakon gola, fudbaleri Fortune imali su šansu kada je lopta prilikom centaršuta pogodila Martina Hinteregera u predelu ruke u šesnaestercu Ajntrahta. Sudija Hartman je prvo pokazao na belu tačku, a potom preinačio svoju odluku nakon što je pogledao ponovljeni snimak.

Usledila je odlična prilika koju je stvorio Luka Jović, sjajno je šutirao mladi srpski napadač, ali na golu domaćih se istakao Mikael Rensing. Želela je ekipa Fortune da dođe do izjednačenja, ali nakon dve kontre, koju je prvo sjajnom asistencijom režirao Pasijensija, a potom i Filip Kostić, gol je postizao Sebastijan Aler za, na kraju, ubedljivu pobedu tima iz Frankfurta.

Jović i Kostić su odigrali čitav meč za goste, dok je Mijat Gaćinović priliku dobio u 80. minutu.

Ajntraht nastavlja borbu za Ligu šampiona i trenutno su petoplasirani sa 43 boda, dok je Fortuna 11. sa 31. bodom.