El Šaravijeva ,,bomba“ za Ranijerijevu dobrodošlicu [VIDEO]

Roma – Empoli 2:1 (2:1)
9′ El Šaravi, 33′ Šik – 12′ Žezus (ag)

Fudbaleri Rome zabeležili su pobedu u utakmici 27. kola italijanske Serije A pošto su na svom ,,Olimpiku“ bili bolji od Empolija rezultatom 2:1.

Idealan povratak Klaudija Ranijerija u Rim. Italijan se prošle nedelje vratio na klupu Rome, a posle nekoliko dana se radovao pobedi svog novog-starog kluba u duelu sa Empolijem.

Brzo su domaći došli do prednosti kada je u devetom minutu sa dvadesetak metara Stefan El Šaravi uputio neodbranjiv udarac u gol Bartolomeija Dragovskog. Samo tri minuta kasnije, nakon prekršaja za Empoli i centaršuta u šesnaesterac Rome, nespretno je reagovao Žuan Žezus i postigao autogol za izjednačenje.

Ispostavilo se da je konačan rezultat postavljen u prvom poluvremenu kada je Patrik Šik iskoristio centaršut Aleksandra Florencija, te glavom doneo novo vođstvo Romi.

Roma trenutno drži petu poziciju u šampionatu Italije sa 47 bodova, dok je Empoli 17. sa 22 boda.