Lajović nije uspeo da se pridruži kvartetu iz Srbije, Čilić ide dalje

Dušan Lajović

Marin Čilić – Dušan Lajović 2:0
(6:3, 6:4)

Dušan Lajović je prvi teniser iz Srbije koji je okončao nastup u Indijan Velsu na prvom Mastersu u sezoni. Od njega je u drugom kolu bolji bio deseti nosilac, Marin Čilić iz Hrvatske, u dva seta 6:3, 6:4, posle sat i 33 minuta igre.

Katastrofalan početak koštao je Lajovića prvog seta. Dva puta je Čilić oduzeo servis našem teniseru i stigao do ogromne prednosti od 4:0. Uspeo je srpski teniser da vrati jedan brejk, a zatim spasi sedam set lopti u osmom gemu, na svoj servis, i ostane u prvom setu. Međutim, sigurnim servisima, uz dva asa, Čilić je lako dobio naredni gem i poveo sa 1:0 nakon 44 minuta igre.

I u drugom setu hrvatski teniser je prvi stigao do brejka. Bilo je to u trećem gemu kada je poveo sa 2:1, ali je Lajović ekspresno uzvratio ribrejkom, a zatim dobio svoj servis i poveo sa 3:2. Tada je Dušan Lajović ponovo upao u probleme, na svoj servis, kod rezultata 3:3, četiri forhenda je izbacio u aut i poklonio brejk Čiliću.

Takav poklon, ovog puta, hrvatski as nije propustio da potvrdi novim gemom i dođe nadomak trijumfa. Čilić je servirao za pobedu, Lajović je imao tri puta brejk loptu, dve je Hrvat spasio servis vinerom, a jednu uz veliku dozu sreće, pošto je loptica pala na liniju nakon drajv voleja. Usledile su meč lopte za 11. tenisera sveta, a on je realizovao drugu forhend dijagonalom.

Naredni protivnik Marina Čilića biće bolji iz okršaja Stiva Džonsona i Denisa Šapovalova.