„Šok terapija“ uspela: Partizan silan u Kruševcu [VIDEO]

Fudbaleri Partizana

Napredak – Partizan 0:4 (0:2)
Zakarić 31′, Pantić 45+2′, Valijente 66′, Rikardo 72′

Fudbaleri Partizana izborili su plasman u polufinale Kupa Srbije nakon ubedljive pobede protiv Napretka u Kruševcu.

Na klupi crno-belih sedeo je Žarko Lazetić, a igrači Partizan su pružili jednu od najboljih partija u toku čitave sezone.

NAPREDAK: Ni. Petrović – Aksentijević (od 46. Eskić), Marinković, Ostojić, Obradović – Jović, Ivanović (od 46. Stevanović) – Ndiaje, Baha, Alivodić – Ilić.

PARTIZAN: Partizan: Stojković – Šehović, Valijente, Pavlović, N. G. Miletić – Šćekić, Zdjelar, Pantić (od 76. Smiljanić), Zakarić – Nikolić (od 32. Tošić), Rikardo.

Već u drugom minutu je Napredak stigao do dobre situacije. Nakon centaršuta Aksentijevića, Šehović je loše reagovao, ali je udarac Ndijaea završio preko gola.

Partizan je pripretio u šestom minutu posle prekida. Pantić je izbeo slobodan udarac, Valijente zakačio loptu glavom, ali je Nikola Petrović dobro reagovao.

Pantić je oprobao udarac u 11. minutu iskosa a leve strane, ali je Petrović ponovo bio na mestu.

Napredak je u tim trenucima ugrožavao crno-bele iz polukontri, ali je za nešto više nedostajao završni pas.

Nikolić je imao šansu u 29. minutu, ali je Petrović reagovao i zaustavio njegov pokušaj glavom.
Partizan je poveo u 31. minutu. Nikolić je sjajno promešao odbranu domaćih i odložio loptu Goranu Zakariću, koji je rutinski plasirao loptu u mrežu.

Nikolić je potom zamenjen, jer je imao raspravu sa Lazetićem tri minuta pre toga, a v.d. trenera Partizana je čekao prvi prekid da ga pošalje na tuširanje. Zamenio ga je Zoran Tošić.

Partizan je udvostručio vođstvo pre odlaska na odmor, a strelac je bio Danilo Pantić, koji je najstorski izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane i mreža se ponovo zatresla.

Trener Napretka Milorad Kosanović isključen je na poluvremenu.

Partizan je kontrolisao meč u nastavku. Rikardo se našao u kolosalnoj prilici u 59. minuta, ali je hteo da asistira iz izgledne pozicije i pogrešio.

Mnogo bure je bilo između 64. i 66. minuta. Sudija Široki je poništio gol Napretka zbog ofsajd pozicije. Situacija je bila na ivici, ali se čini da je Eskić bio u minimalnom ofsajdu.

U narednom napadu Partizan je došao do trećeg gola, a prvenac u crno-belom dresu postigao je najstandardniji igrač ove sezone Mark Valijente, koji je iz dva pokušaja glavom savladao Petrovića.

Minut kasnije Zakarić se propisno obrukao kada je šutirao preko gola iz izgledne pozicije.

Upisao se i Rikardo u 71. minutu. napadač sa Zelenortskih ostrva rutinski je u situaciji 1 na 1 sa Petrovićem relizovao pas Pantića i povisio na konačnih 4:0.

Partizan je priveo meč kraju bez velikih problema i ostao u trci za barem jedan trofej u ovoj sezoni.