Jović odveo Frankfurt dalje, strelac i Ivanović, drama u Pragu pripala Slaviji [VIDEO]

Poznati su svi učesnici četvrtfinala Lige Evrope.

Čelsiju, Valensiji i Napoliju, pridružili su se Arsenal, Benfika, Ajntraht, Slavija i Viljareal.

Arsenal je, mnogo lakše od očekivanja, stigao prednost Rena iz prvog meča. Već posle 15. minuta “tobdžije“ su imale rezultat koji ih vodi dalje. Spretni Obamejang je postigao prvi gol u 5. minutu, a onda je Gabonac asistirao Mejtlend-Najlsu za drugi gol u 15. minutu. Golova, nakon toga, nije bilo sve do 72. minuta, a tada je još jednom Pjer-Emerik Obamejang pogodio mrežu Francuza, na dodavanje Kolašinca.

Najmanje uzbuđenja bilo je u Viljarealu. “Žuta podmornica“ je donela lepu prednost iz Sankt Peterburga, a golom Morena u 29. minutu, došla je do prednosti i na El Madrigalu. Sve dileme rešio je Karlos Baka na početku drugog poluvremena, kada je duplirao prednost domaćina. Zenit je u 91. minutu postigao počasni gol, a učinio je to bivši reprezentatvac Srbije, Branislav Ivanović, koji je sa kapitenskom trakom predvodio rusku ekipu.

Očekivala se velika borba na Meaci, ali je Luka Jović, majstorijom već u 5. minutu, doneo prednost “orlovima“ iz Frankfurta. Neposredno pre pogotka, Sebastijan Aler je pogodio prečku Interovog gola. I u preostalom delu meča gosti su bili mnogo bolji, odličnu šansu imao je Filip Kostić, a jedan gol je nemačkom timu poništen. Mogao je Jović u samom finišu još jednom da se upiše u strelce, ali je Handanović tada dobro intervenisao. Pored Jovića i Kostića, koji su odigrali ceo meč, do 60. minuta na terenu je bio i Mijat Gaćinović. Ajntraht je ostao jedini nemački predstvanik među 16 ekipa koje su preostale u evropskim kupovima.

Benfiki je trebalo 120 minuta da eliminiše zagrebački Dinamo. Uspeli su Portugalci tek u 71. minutu, golom Žonasa, da anuliraju prednost Dinama iz prvog meča u Maksimiru, a onda su u produžetku postigli još dva lepa gola, preko fera i Grimalda i prošli u naredno kolo. Veliku glupost u prvom nastavku, kod rezultat 2:0, napravio je fudbaler gostiju Stojanović, koji je zbog protesta dobio dva žuta kartona u roku od jednog minuta. Za domaće je ceo meč odigrao Ljubomir Fejsa, dok je Andrija Živković igrao prvo poluvreme.

Najuzbudljivije je bilo u Pragu, gde su se takođe igrali produžeci. Dva puta je Slavija vodila u regularnom toku protiv sevilje, ali je meč, kao i onaj na Sančez Pishuanu, završen rezultatom 2:2. Andalužani su poveli na početku prvog nastavka i činilo se da će nastaviti borbu za svoj šesti trofej u Ligi Evrope. Međutim, prvo je Majk van Buren izjednačio u 102. minutu, da bi, posle velike gužve u 119. minutu, Simon Kjer ubacio loptu u sopstvenu mrežu, za erupciju oduševljena u Pragu.

Arsenal – Ren 3:0 (2:0)