,,Rapsodija“ Čelsija u Kijevu, pirova pobeda Salcburga, drama u Krasnodaru [VIDEO]

U današnjem terminu od 19 sati odigrano je tri revanš utakmice osmine finala Lige Evrope.

Uprkos ubedljivoj pobedi na svom ,,Stamford bridžu“ (3:0) fudbaleri Čelsija su odlično odigrali i revanš duel u Kijevu i bez problema izašli na kraj sa domaćim Dinamom. Posle 90. minuta igre, bilo je 5:0 za ekipu Maurisija Sarija, a junak susreta bio je trostruki strelac Olivije Žiru. Upisivali su se još i Markos Alonso i Kalum Hadson-Odoi.

Pirova pobeda domaće ekipe viđena je u Salcburgu, gde su se sastale dve ekipe koje su ove sezone dolazile u Beograd na megdan Crvenoj zvezdi. Delovalo je da Napoli stiže u Austriju rekreativno, da odbrani onih 3:0 iz Italije i nakon gola koji je postigao Arkadijuš Milik u 14. minutu kada je polumakazicama savladao Aleksandera Valkea, sve je bilo rešeno. No, tako nisu mislili domaći koji su prvo izjednačili pogotkom Munasa Dabura, a potom je Frendrik Gulbrandsen preokrenuo 65. minutu.

Pokušavali su fudbaleri Marka Rozea da dođu do nemogućeg prokreta, a do trećeg gola stigli su tek u 92. minutu, kada je pogodio Leitgeb. To nije bilo dovoljno da se unese nemir u redove gostiju, s obzirom na to da je Salcburgu u tom momentu bilo potrebno još dva pogotka da izbace Napoli.

Neverovatno uzbuđenje viđeno je u Krasnodaru, gde je na veleleponoj areni gostovala Valensija. Tim iz Španije je u Rusiju doneo prednost od 2:1 i uspevali su tokom čitavog meča da odolevaju napadima Krasnodara koji je pokušavao preko Arija, Vandersona, Klaesona, ali golman Neto se isticao, a i sami Brazilci nisu bili dovoljno precizni. Međutim, u samom finišu, viđena je velika drama. Solo akciju po desnoj strani krunisao je u 85. minutu mladi Magomed Šapi Sulejmanov za delirijum na stadionu Krasnodara, što je automatski značilo i istorijski prolaz domaćih u četvrtinu finala takmičenja.

Kada je delovalo da je sve gotovo, Kevin Gameiro je uz desnu gol-aut liniju uspeo da prođe, pošalje loptu u srce šesnaesterca, a na nju je natrčao Gonzalo Gedeš koji u 93. minutu donosi poravnanje ,,slepim miševima“ i prolazak u narednu rundu.

Dinamo Kijev – Čelsi 0:5* (0:3)
5′, 33′, 59′ Žiru, 45+1′ Alonso, 78′ Odoi

Salcburg – Napoli 3:1 (1:1)
25′ Dabur, 65′ Gulbrandsen, 90+10 Leitgeb – 14′ Milik

Krasnodar – Valensija 1:1 (0:0)
85′ Sulejmanov – 90+3′ Gedeš