Olga Danilović servirala za pobedu, ali nije izdržala pritisak

Olga Danilović na turniru u Gvadalahari

Olga Danilović – Tatjana Marija 1:2 (6:3, 6:7(3), 3:6)

Olga Danilović nije uspela da se plasira u polufinale turnira u Gvadalahari.

Srpska teniserka je poražena od Tatjane Marije sa 2:1, po setovima 3:6, 7:6(3), 6:3, a meč je trajao 2 časa i 15 minuta. Danilovićeva je odlično odigrala prvi set i bez obzira što je Nemica napravila brejk u sedmom gemu, srpska teniserka je kontrolisala igru i rezultat i nakon 38 minuta povela sa 1:0.

U drugom setu je povela sa 4:1, pri vođstvu 5:4 servirala je za pobedu, ali je Nemica, koja je u Meksiku postavljena za 3. nosioca, došla do tri vezane brejk lopte, iskoristila treću za izjednačenje na 5:5. U taj-brejku Marija je povela sa 4:1 i mirno privela set kraju za izjednačenje na 1:1.

U trećem setu je Nemica bila ta koja je kontrolisala situaciju, povela je sa 3:0 i 4:1 i prednost zadržala do kraja meča. Njena protivnica u polufinalu biće Ruskinja Viktorija Kudermetova.