Vranjanci prizemljeni u Bačkoj Palanci

Super liga Srbije - logo

Bačka – Dinamo 5:1 (4:0)
Bjeloš 31′, Makarić 35′, 45′, Pavišić 43′(ag), Pantić 60′ – Mitrović 90+1′(pen)

U prvoj utakmici 27. kola Super lige Srbije Bačka je pred svojim navijačima deklasirala Dinamo iz Vranja.

Vranjanci su u Bačku Palanku došli ohrabreni serijom od šest mečeva bez poraza, pojačani trenerom Draganom Reckom Antićem, kojem je ukinuta višemesečna suspenzija, ali su doživeli pravi debakl.

Gosti su bili ravnopravni do 22. minuta, kada je neoprezni Vladimir Ilić isključen zbog drugog žutog kartona. Bačka je brzo naplatila brojčanu prednost i u periodu od 31. do 45. minuta čak četiri puta slala loptu iza leđa golmana Nikole Lakića. Seriju je otvorio Bjeloš, Makarić je dva puta bio strelac, a jednom je defanzivac Dinama Filip Pavišić zatresao sopstvenu mrežu.

U nastavku utakmice Marko Pantić je sjajnim udarcem sa 25 metara povećao na 5:0, da bi u nadoknadi vremena Mitrović iz penala postigao počasni gol za Vranjance.

Bačka i posle šeste prvenstvene pobede ostaje na 13. mestu, sa 25 bodova, dok je Dinamo posle prvog prolećnog poraza pretposlednji sa 19 bodova.