FA kup: Kontroverzan preokret Sitija, ispao Junajted [VIDEO]

Igrači Vulverhemptona

Poznata su tri tima koji će igrati u polufinalu FA kupa.

Votford je bio bolji od Kristal Palasa, za koji je ceo meč igrao Luka Milivojević igrao ceo meč, na svom terenu. Etjen Kapo je doveo domaće u vođstvo u 27. minutu, ali su „orlovi“ stigli do izjednačenja preko Mičua Bačuaija u 62. minutu. Ipak, prolaz „stršljenovima“ doneo je Andre Grej u 79. minutu.

Mančester Siti je gubio na poluvremenu u Velsu od Svonsija sa 2:0 (strelci su bili Met Grajms iz penala u 20. i Bersant Ćelina u 29. minutu), ali je u nastavku usledio preokret. Bernardo Silva je smanjio na 2:1 u 69. minutu, a potom je Serhio Aguero, uz pomoć golmana Kristofera Nordfelda izjednačio sa bele tačke u 78. minutu. Omaleni Argentinac je doneo trijumf „građanima“ dva minuta pre kraja susreta. Aguero se nalazio u minimalnom ofsajdu, ali na stadionu Svonsija ne postoji VAR tehnologija, koja je inače dozvoljena u FA kupu.

Vulverhempton je izbacio Mančester Junajted. Susret je rešen sredinom drugog poluvremena, kada su mrežu gostiju pogodili Raul Himenez u 70. i Žogo Žota u 76. minutu. Markus Rašford je samo ublažio poraz gostiju u petom minutu sudijske nadoknade. Za Junajted je do 86. minuta igrao Nemanja Matić.

Votford – Kristal Palas 2:1 (1:0)
Svonsi – Mančester Siti 2:3 (2:0)
Vulverhempton – Mančester Junajted 2:1 (0:0)