Sent Etjen odličan pet, Gengan pobegao sa dna

Liga 1

U subotu se na četiri terena u Francuskoj igralo u okviru 29. kola Lige 1.

Fudbaleri Sent Etjena su protutnjali kroz Kaen i savladali domaću ekipu sa čak 5:0. Golove su postigli Hamouma, Berić i Nordin u prvom, te Gezali i Vada u finišu drugog poluvremena. Za goste je svih 90 minuta odigrao Neven Subotić.

Golova nije bilo u duelu između Anžea i Amijena, a domaći nisu realizovali jedanaesterac u 82. minutu. Španac Kristijan Lopez nije bio precizan. U derbiju začelja Gengan je golom Ludovika Blasa u 86. minutu iz penala, pobedio Dižon i pretekao ih na tabeli. Sa ova tri boda domaći nisu samo pobegli sa zaćelja, već su iza sebe ostavili i Kaen i sada su na 18. poziciji, mestu koje na kraju prvenstva vodi u baraž.

Uzbudljivo je bilo u Nimu gde je Strazbur vodio sa 2:0, ali je dpmaćin stigao do boda, postigavši izjednačujući pogodak u 94. minutu. Strelac iz jedanaesterca bio je Savanije. Prethodno su Mitiba i Fofana postigli golove za Strazbur, dok je fudbaler iz Obale Slonovače, Erve Libohi, postigao prvi gol za Nim.

Anže – Amijen 0:0
Kaen – Sent Etjen 0:5