Crvena zvezda – Mega Bemax 100:76
(20:23, 37:12, 25:23, 18:18)

Košarkaši Crvene zvezde su regularni deo ABA lige završili u maniru u kojem su igrali gotovo sezone, trijumfalno.

Izabranici Milana Tomića nadigrali su Megu Bemax u dvorani „Aleksandar Nikolić“, a na kraju su stigli do cifre od 100 poena.

Mega je odlično otvorila meč i sjajnim šutem za tri poena održavala prednost u odnosu na Zvezdu do kraja. Domaći su igrali na mahove, pa na kraju ipak nisu dozvolili gostima da previše odmaknu.

A potom je usledilo nešto sasvim drugačije. Domaći su se prenuli u drugoj deonici i u potpunosti razbili Megu. Crveno-beli su zategli odbranu a u napadu su poentirali iz gotovo svih pozicija. Ukupno su postigli 37 poena i na odmor siu otišli sa ogromnih +22.

Mega je sa osam uzastopnih poena otvorila treći period igre, i napadački ponovo ušla u ritam. Međutim, Zvezda je odbila taj nalet gostiju i držala meč pod kontrolom. Dodali su domaći gas u finišu četvrtine i otišli na 24 poena prednosti pred ulazak u poslednji kvartal.

Ekipe su u poslednjih 10 minuta zaigrale opuštenije, a jasno je bilo da je Zvezdi cilj da dođe do preko 100 ubačenih poena, ato im je uspelo nakon što je Boriša Simanić poentirao 90 sekundi pre kraja.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Boriša Simanić i Majkl Odžo sa po 14 poena. Simanić je dodao sedam skokova i tri asistencije, a centar iz Nigerije devet uhvaćenih lopti. Kej Si Rivers je ubacio 11 koševa, dok su po 10 poena postigli Stratos Perperoglu, Ognjen Dobrić i Bili Beron.

Na drugoj strani Nikola Mišković je zabeležio 15, Edin Atić 14, a Zoran Nikolić 12 poena.

Zvezda je regularni deo sezone završil asa 21 pobedom i jednim porazom, dok je Mega ostvarila skor 10:12.

Crvena zvezda i Partizan će igrati na dve pobede, a prednost domaćeg terena imaće crveno-beli. Prema rasporedu prvi meč bi trebalo da se odigra 23. marta od 19 časova, a revanš 30. marta od 18 časova, sa Partizanom kao domaćinom. Eventualna majstorica je na programu 6. aprila od 19 časova.