Čudesni Mesi vodi Barselonu ka tituli, Sevilja slavila u Kataloniji [VIDEO]

Odigrane su još četiri utakmice 28. kola španske Primere.

Lider Barselona je ubedljivo slavila u Sevilji protiv Betisa. Leo Mesi je bio junak susreta. Argentinac je prvo pogodio iz slobodnog udarca u 18. minutu, da bi u samom finišu prvog dela sjajno reagovao na pas Luisa Suareza za vođstvo Barselone od 2:0. Suarez je utrostručio prednost gostiju u 63. minutu. Počasni gol za goste postigao je Loren Moren osam minuta pre kraja susreta, a konačan rezultat postavio je Mesi trećim golom tri minuta kasnije.

Sevilja je odnela bodove iz Barselone. Andalužani su porazili Espanjol minimalnim rezultatom, zahvaljujući pogotko Visana Ben Jedera sa bele tačke u 53. minutu.

Duel između Valensije i Hetafea na Mestalji završen je bez pogodaka. Nemanja Maksimović odigrao je ceo meč za goste iz predgrađa Madrida.

Viljeareal je na svom stadionu nadigrao Rajo Valjekano, iako su gosti povelu u 20. minutu preko Marija Suareza. Karl Toko Ekambi je sa dva pogotka (50. i 52. minut) doneo preokret žutoj podmornici, da bi pobedu domaćima obezbedio Đerard Moreno.

Espanjol – Sevilja 0:1 (0:0)
Valensija – Hetafe 0:0
Viljareal – Rajo Valjekano 3:1