Lajović vratio rivala u život, ali na kraju ipak pobedio

Dušan Lajović

Dušan Lajović – Pablo Kuevas 2:1
(6:4, 6:7(6),6:3)

Posle Janka Tipsarevića, plasman u drugo kolo Mastersa u Majamiju izborio je i Dušan Lajović.

On je u prvoj rundi igrao protiv iskusnog Urugvajca, Pabla Kuevasa, tenisera kome beton nije omiljena podloga, ali koji je u kvalifikacijama za ovaj turnir eliminisao Žoa Vilfrida Congu. Čak su i kladionice davale veće šanse Južnoamerikancu pred ovaj meč, i pored toga što je Srbin za 40. mesta bolje rangiran teniser.

Lajović je slavio u tri seta, bilo je 6:4, 6:7(6),6:3) posle dva sata i 15 minuta borbe.
Već u prvom gemu Lajović je oduzeo servis Kuevasu i stekao preko potrebno samopouzdanje.

Prvi problemi za našeg tenisera pojavili su se u šestom gemu, Urugvajac je imao 0:40 na servis Lajovića, ali je treći reket Srbije uspeo da sačuva prednost brejka, osvojivši narednih pet poena. Nije bilo lako ni u narednom gemu kada je servirao, i tada se suočavao se brejk loptom, ali je i to prebrodio i rešio prvi set u svoju korist iskoristivši drugu set loptu u desetom gemu.

U trećem gemu drugog seta srpski teniser je ponovo uspeo da oduzme servis 85. igraču na ATP listi i izgledalo je da se kraj meča bliži. Međutim, ponovo je u šestom gemu Lajović dozvolio rivalu da stekne tri vezane brejk lopte, prve dve je spasio, ali ne i treću i Kuevas je vratio izgubljeni brejk. Do kraja seta više nije bilo brejk prilika ni na jednoj strani, pa se ušlo u dadatni 13. gem.

Taj brejk je počeo vođstvom Kuevasa, ali je od rezultata 2:3, Lajović uzeo četiri uzastopna poena i stigao do 6:3. Bile su to tri vezane meč lopte, a prve dve su bile na servis Srbina. Koliko god se činilo da je priča završena, sa takvim scenariom se nije složio iskusni Južnoamerikanac, došao je do dva mini brejka, onda osvojio i dva poena na svoj servis i stigao do prve set lopte. kako to obično biva, odmah ju je i realizovao, na servis Lajovića, pa je posle pet uzastopnih poena, Kuevas meč odveo u treći set.

Dušan Lajović je u odlučujućem setu pokazao jedan novi kvalitet, a to je brzo ostavljanje loših stvari iza sebe. Nastavio je sa igrom kao da se finiš drugog seta nije ni dogodio, sačekao je svoju priliku i iskoristio je u četvrtom gemu, iskoristivši prvu brejk loptu u trećem setu. Mogao je Srbin i ranije da privede set kraju, kod rezultata 4:1, dva puta je imao brejk priliku za ubedljivu prednost, međutim Kuevas je još jednom, poput mačke, preživeo. Lajović nije došao do drugog brejka, ali nije ni dozvolio protivniku da uzvrati, pa je zahvaljujući jednom brejku uspeo da privede meč kraju i izbori duel sa Keijem Nišikorijem u drugom kolu.