Makabi i dalje u trci za plej-of

Himki – Makabi Tel Aviv 71:76
(24:15, 15:25, 16:19, 16:17)

Košarkaši Makabija iz Tel Aviva savladali su danas Himki u Moskvi rezultatom 76:71 u utakmici 28. kola Evrolige.

Pobeda zlata vredna za ekipu Makabija dogodila se večeras u Podmoskovlju u jednom čudno meču.

Prvo je Himki veoma ubedljivo dobio prvu deonicu, da bi potom Izraelci odgovorili već u drugoj i na poluvreme otišli sa prednosti. U nastavku susreta, bili su za nijansu bolji rival, iako je domaći tim pretio, nisu uspeli da unervoze protivnika, te je Makabi odneo trijumf iz prestonice Rusije.

U pobedi Makabija istakli su se Majkl Rol sa 17 i Džoni O’Brajan sa 16 poena, dok je Aleksej Šved bio predvodnik Himkija.

Ovim trijumfom Makabi ostaje u trci za plej-of sa skorom 13:15, dok je Himki odavno prežaljen na 13. poziciji.