Šulc za slavlje „pancera“ u Amsterdamu, nerešeno u Ljubljani [VIDEO]

Leroj Sane Nemačka

Odigrano je još pet mečeva u kvalifikacijama za EURO 2020.

Derbi drugog kola grupe A igran je u Amsterdamu, gde su se sastali Holandija i Nemačka. „Panceri“ su imali prednost od dva pogotka na poluvremenu, a strelci su bili Leroj Sane u 15. i Serž Gnabri u 34. minutu. „Lale“ su preko Matijasa De Lihta u trećem minutu nastavka smanjili na 1:2, da bi izjednačenje domaćem sastavu doneo Memfis Depaj u 63. minutu. Ipak, veliko slavlje gostima obezbedio je Niko Šulc u sudijskoj nadoknadi.

Severna Irska je na kraju uspela da savlada Belorusiju u Belfastu. Džoni Evans je pogodio za domaće u 30. minutu, ali je tri minuta kasnije Igor Staševič poravnao skor. Trijumf Ircima doneo je Džoš Magenis tri minuta pre kraja.

Poljska je uspela da slomi otpor Letonije na svom terenu i upiše tri boda za prvo mesto u grupi G. Robert Levandovski je bio strelac prvog gola u 76. minutu, a pobedu je overio Kamil Glik šest minuta pre završetka susreta.

U Ljubljani su nerešeno igrali dve bivše republike u SFRJ, Slovenija i Severna Makedonija. Miha Zajc je doveo „janeze“ u vođstvo u 34. minutu, a bod gostima obezbedio je Enis Bardhi u drugom minutu drugog dela.

U grupi I, Belgija je upisala i drugu pobedu. Trećeplasirani sa SP u Rusiji su bili bolji od Kipra na gostovanju. Pobedu su u ranoj fazi meča osigurali Eden Azar (10. minut) i Miču Batšuai (18. minut).