Ukrajinci miljenici fortune, nova engleska “petarda“ [VIDEO]

Večeras su igrane utakmice u grupama A, B i H.

U našoj grupi, pored remija Srbije u Portugaliji, igrali su Luksemburg i Ukrajina. Sve do sudiijske nadokande rezultat je bio 1:1, što je bilo sjajno za našu selekciju, ali su Ukrajinci došli do trijumfa autogolom Rodrigeza u 93. minutu, pa su poveli trku u grupi B sa 4 boda posle dva gostovanja. Luksemburg je prvi poveo u 34. minutu preko Turpela, ali je do poluvremena poravnao Cigankov. Mogli su domaći i do trijumfa, odličnu priliku imali su u 90. minutu, ali su na kraju ostali i bez jednog boda.

Očekivala se velika borba u Podgorici gde su gostovali Englezi, pogotovo posle ranog vođstva „sokolova“, kada je Vešović postigao gol u 18. minutu. Međutim, prvo je Majkl Kin izjednačio, a Ros Barkli je do poluvremena doneo prednost „Gordom Albionu“. Sve je bilo rešeno posle sat vremena igre, tada je Ros Brakli postigao svoj drugi, a treći gol za selekciju sa Ostrva. Do kraja meča pogađali su Hari Kejn i Rahim Sterling, kome je ovo već četvrti gol u kvalifikacijama, pošto je postigao het trik protiv Češke. Inače, ovo je druga “petarda“ Engleza, pošto su Češku pobedili sa 5:0.

Svoj prvi bod u ovim kvalifikacijama osvojila je selekcija tkz Kosova, koja je u Prištini remizirala sa Bugarskom. Gosti su poveli u prvom poluvremenu golom Božikova, da bi Zeneli izjednačio u nastavku.

Svetski šampioni demonstrirali su silu protiv Islanda i slavili sa 4:0 na “Parku prinčeva“. Umtiti je doveo “trikolore“ u vođstvo u 12. minutu, a u nastavku se mreža “ribara“ zanjihala još tri puta. Strelci su bili napadači, Žiru, Mbape i Grizman.

Sigurne pobede u ovoj grupi ostvarili su Albanci u Andori i Turska na svom terenu protiv Moldavije.