„Orlići“ ubedljivi u proveri u Poljskoj [VIDEO]

Poljska – Srbija 0:2 (0:0)
Mašović 71′, Ranđelović 87′

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije bila je ubedljiva u prijateljskoj utakmici protiv Poljske, jednoj od poslednjih provera pred Evropsko prvenstvo koje se u junu održava u Italiji.

Izabranici selektora Gorana Đorovića su u Poznanju nadigrali vršnjake iz Poljske, slavili sa 2:0, a mogli su da ostvare i ubedljiviju pobedu.

Posle nekoliko propuštenih prilika, Srbija je povela u 71. minutu. Ranđelović je pobegao po desnoj strani, ubacio loptu pred gol domaćina, a Erhan Mašović je sproveo u mrežu.

Konačan rezultat je postavljen u 87. minutu. Napadač Radničkog Ranđelović je ovoga puta bio strelac, a asistent je bio Šaponjić.

Srbija je igrala u sastavu: Manojlović (Rosić) – Stevanović, Babić, Jovanović (Ćalasan), Terzić – Ranđelović (Đorđević), Račić, Mašović, Adžić (Mičin) – Zlatanović (Vučić), Joveljić (Šaponjić).

Srbija će na Evropskom prvenstvu u Italiji i San Marinu igrati protiv Austrije (17.jun), Nemačke (20.jun) i Danske (23.jun). Sve utakmice u grupi „orlići“ igraju u Trstu. Pobednik grupe obezbediće plasman u polufinale, ali i odlazak na Olimpijske igre koje se održavaju u Tokiju.