Agut ispratio Novaka iz Majamija

Novak Đoković

Novak Đoković – Roberto Bautista Agut 1:2 (6:1, 5:7, 3:6)

Novak Đoković je posle Indijan Velsa, rano završio učešće i na Mastersu u Majamiju.

Prvi reket sveta je poražen u osmini finala od 25. tenisera na ATP listi, Roberta Bautiste Aguta, posle dva i po sata igre.

Nije „mirisalo“ na neslavan kraj Đokovića u Majamiju, pošto je prvi set potvrdio tezu da je Đokoviću potrebno nekoliko mečeva da bi dostigao “radnu temperaturu“. U Indijan Velsu ih nije imao, pošto je rano ispao od Kolšrajbera, a mučio se u dva prva meča i u Majamiju protiv Tomića i Delbonisa.

Možda zbog toga, strahovali smo pred okršaj sa Bautistom-Agutom, teniserom koji ga je pobedio u polufinalu Dohe na startu sezone. Međutim, razloga za bojazan nije bilo. Od samog starta najbolji teniser sveta je postavio stvari na svoje mesto, znalo se ko kosi, a ko je donosilac napitaka. Posle dva uzastopna brejka i tri gema na svoj servis, Đoković je stigao do 5:0. Ono što je posebno važno za igru našeg asa, bilo je to da je realizovao obe brejk lopte, što mu se baš i nije dešavalo u poslednje vreme. Mogao je Đoković da dobije prvi set i sa nulom, došao je do set lopte na servis Španca, ali je ovaj uspeo da se izvuče iz te, pre svega, psihološki loše situacije, i dobije taj gem. Samo je malo odložio završetak prvog seta, pošto je u narednom gemu Đoković iskoristio drugu, a ukupno treću set loptu i poveo 1:0 nakon 33 minuta igre.

Kako je izgledao početak drugog seta, činilo se da će teniseri brzo do rukovanja na mreži. Đoković je došao do brejka u prvom gemu, ali je onda Bautista-Agut zaigrao
otresitije i uzvratio ribrejkom, a zatim dobio i gem na svoj servis, spašavajući tri brejk lopte.

U narednim gemovima Novak se mučio na svoj servis, igralo se dva puta na razliku, ali bez brejka. Do šanse da oduzme servis rivalu svetski broj jedan je stigao u sedmom gemu, ali je Španac dobio važan reli u tom trenutku i sačuvao svoj gem. Usledio je još po jedan siguran servis gem na obe strane pre nego što je kiša prekinula meč.

Pola sata se čekalo na nastavak, a onda je Novak servirao za ostanak u drugom setu, pri vođstvu Španca od 5:4. Pauza je prijala Đokoviću koji je izjednačio na 5:5, uz samo jedan izgubljen poen. Imao je Novak u narednom gemu brejk loptu, ali je poslao lopticu u mrežu, Agut se konsolidovao i u narednom gemu dočekao svoju šansu. Đokoviću je popustila koncentracija, prvu set loptu je spasio rizičnim servisom, ali je kod druge set lopte za Španca napravio neiznuđenu grešku i rezultatski meč je vraćen na početak.

U trećem setu prvi je do prilike da stekne prednost došao Đoković, ali u trećem gemu nije iskoristio dve brejk lopte. Za razliku od njega, Španac je u narednom gemu prihvatio poklon i treću brejk šansu, posle dvostruke servis greške Đokovića, pretvorio u ozbiljno vođstvo od 3:1.

Uzvratio je Novak u narednom gemu ribrejkom, ali to nije naplatio u svom servis gemu iz kojeg je Španac izašao kao pobednik posle nove serije grešaka najboljeg tenisera sveta. Tu je bio i kraj niza od tri uzastopna brejka, pošto je Agut ubedljivo dobio naredni gem i poveo sa 5:2. Đoković je produžio meč za još jedan gem, ali u njegovoj igri nije bilo ni snage, ni agresije za preokret.

Roberto Bautista Agut će u četvrtfinalu igrati protiv Džona Iznera koji je pobedio Kajla Edmunda sa 7:6, 7:6.