Mesi postavljao nove rekorde, veliki preokret Selte, brutalni Atletiko

Lionel Mesi

Dramatičan meč na Balaidosu, nove Mesijeve čarolije i ubedljiv trijumf „jorgandžija“, obeležili su današnji program u La Ligi.

Barselona je slavila u gradskom derbiju protiv Espanjola, a meč je obeležio, ko bi drugi, nego Lionel Mesi. Fantastični Argentinac odigrao je svo 33. derbi glavnog grada Katalonije, čime je postao apsolutni rekorder što se tiče broja nastupa, računajući fudbalere obe ekipe. Sve do 71. minuta bio je bez golova na Kamp Nou, a onda je Mesi izveo slobodan udarac, lopta je malo zakačila nekog od defanzivaca Espanjola, ali je gol na kraju pripisan omalenom „gaučosu“. Svoj drugi gol Mesi je postigao u 89. minutu, tada je odlično reagovao na ubacivanje Malkoma i poslao loptu iza leđa Lopeza. Leo Mesi je došao do svog 31. gola u La Ligi ove sezone, a 41. u svim takmičenjima. Ovo je deseta uzastopna sezona u kojoj Mesi postiže više od 40 golova, a najuspešniji je bio u sezoni 2011/12 sa neverovatnih 73 postignuta gola.

Nakon velikog preokreta Selta je stigla do bodova u derbiju začelja protiv Viljareala. Gosti su vodili sa 2:0 posle samo 15 minuta igre, strelci su bili Ekambi i Alfonso, ali je u drugih 45 minuta tim iz Viga, zahvaljujući sjajnom Jago Aspasu, uspeo da stigne i prestigne tu prednost. Aspas je smanjio u 50. minutu, a Gomez je poravnao u 71. Gol odluke postigao je Aspas sa bele tačke pet minuta pre kraja meča. Selta je još uvek u zoni ispadanja sa 28 bodova, ali samo sa bodom manje od Viljareala koji je prvi iznad crte.

Atletiko je lako došao do bodova na gostovanju u Vitoriji, gde je sa 4:0 pobedio domaći Alaves. Saul je pogodio u 5. minutu, a Dijego Kosta je u 11. duplirao prednost. Bio je to prvi gol Koste još od kraja novembra kada je bio strelac u derbiju sa Barselonom. Ipak, veći deo tog vremena proveo je na listi povređenih igrača. Morata i Tomas su samo dotukli domaćina u 59. odnosno 84. minutu. „Jorgandžije“ su ovim trijumfom zadržale drugu poziciju sa 59 bodova, pet više od Reala, ali njihov gradski rival sutra igra svoj meč.

U prvoj utakmici dana Leganes je napravio iznenađenje i slavio na gostovanju kod Hetafea. Santos i rezervista Huanfran, bili su strelci za goste, koji su promašili i jedanaesterac u 18. minutu. Za Hetafe je svih 90 minuta odigrao Nemanja Maksimović.

Hetafe – Leganes 0:2(0:0)