Samo se Sautempton ,,gostio“, Milivojević pokrenuo Palas [VIDEO]

U terminu od 16 sati odigrano je pet utakmica u okviru 32. kola engleske Premijer lige, a bodove su odnosili samo domaći timovi, izuzev Sautemptona.

Zašto je kapiten Kristal palasa, Luka Milivojević je pokazao u mnogo navrata ove sezone. Ovog puta, vezni fudbaler je svojim golom, iz penala, ,,pogurao“ svoj tim ka novoj pobedi.

Milivojević je bio začetnik akcije kada je izveo prekid, nakon čega je Vilfred Zaha srušen od strane Leandra Bakune u šesnaestercu Hadersfilda, a srpski fudbaler je preuzeo odgovornost i u 77. minutu doneo prednost domaćem timu. Konačnih 2:0 postavio je Patrik van Anholt u 88. minutu.

Jedini gost koji je odneo sva tri boda u terminu od 16 sati bio je Sautempton. ,,Sveci“ marširaju ka opstanku, pošto su pogotkom Pjera Emila Hejbjerga, koji je ispratio dodavanje Redmonda, slavili na gostovanju u Brajtonu.

Inauguracija Ole Gunara Solskjera kao stalnog menadžera Mančester junajteda prošla je u najboljem redu. ,,Crveni đavoli“ su imali siguran rezultat do finiša susreta, a potom su morali malo da strepe. Međutim, nije Votford imao snage da dođe do senzacionalnog boda na ,,Old trafordu“.

Markus Rašford je doneo slavlje domaćem timu nakon pola sata igre. Sjajan pas u prostor poslao mu je Luk Šo, a Rašford nije pogrešio u situaciji jedan na jedan sa Benom Fosterom. Nakon što mu nije uspeo pokušaj petom u 73. minutu, Entoni Marsijal je iz drugog pokušaja ipak savladao Fostera i duplirao prednost Mančester junajteda. Malu neizvesnost uneo je Dukure u 90. minutu nakon prelepe akcije igrača Votforda, ali to je bilo sve sa ove utakmice.

Everton je posle Čelsija, koga je u prošlom kolu savladao sa 2:0, istim rezultatom trijumfovao u Londonu protiv Vest Hema. „Karamele“ su meč rešile u prvih 45 minuta. Već u 5. minutu francuski internacionalac Kurt Zuma je postigao gol glavom za vođstvo gostiju, da bi Brazilac Bernar u 33. minutu duplirao prednost, i ispostavilo se, postavio konačan rezultat. Tim iz Liverpula sada je 9. sa 43 boda, a Vest Hem 11. sa bodom manje.

Brajton – Sautempton 0:1 (0:0)
53′ Hejbjerg

Barnli – Vulverhempton 2:0 (1:0)
2′ Koadi (ag), 77′ Meknil

Kristal palas – Hadersfild 2:0 (0:0)
76′ Milivojević (p), 88′ Van Anhold

Lester siti – Bornmut 2:0 (1:0)
11′ Morgan, 82′ Vardi

Mančester junajted – Votford 2:0 (1:0)
28′ Rašford, 72′ Marsijal – 90′ Dukure

Vest Hem – Everton 0:2 (0:2)