Mbape srušio Tuluz, gosti dominirali u Francuskoj [VIDEO]

Većina utakmica nekompletnog 30. kola francuske Lige 1 igrala se u nedelju, a razlog je finale Liga Kupa u kome je Strazbur pobedio Gengan na penale i osvojio prvi trofej u ovoj sezoni.

Na pet današnjih utakmica gosti su imali mnogo uspeha, zabeležili su četiri pobede i jedan remi. Jedina nerešena utamica odigrana je u Amijenu, gde u sudaru domaće ekipe i Bordo nije bilo golova. Kod Žirondinaca u timu je bio i Vukašin Jovanović.

Aktuelni šampion Pari Sen Žermen pobedio je u Tuluzu 27. golom Kilijana Mbapea u 74. minutu. Gosti su postigli jedan gol i u prvom poluvremenu, preko Markinjosa, ali je on poništen zbog ofsajda. Ipak, najbolji mladi fudbaler sveta odlično je reagovao u pomenutom 74. minutu i precizno pogodio ugao gola koji je branio Rejne za novu pobedu lidera. Inače u timu iz Pariza nije bilo Nejmara, kavanija, Drakslera, Di Marije, Alveša i Menijea.

I Nici je jedan gol bio dovoljan da odnese bodove iz Dižona, a trijumfu je mnogo pomoglo i to što su domaći od 54. minuta igrali sa igračem manje. Malo iznenađenje dogodilo se u Kneževini, gde je Kaen pobedio domaći Monako golom Enca Krivelija u 23. minutu.
Najviše golova viđeno je u Nantu, a pobedu su odneli gosti iz Lila, mada su “kanarinci“ vodili sa 2:0. Drugoplasirani tim prvenstva uspeo je za samo sedam minuta, od 62. do 69. minuta, da postigne tri gola i slavi važan trijumf.

Amijen – Bordo 0:0
Dižon – Nica 0:1 (0:0)
Monako – Kaen 0:1 (0:1)
Nant – Lil 2:3 (0:0)
Tuluz – PSŽ 0:1 (0:0)