Mesi i Suarez na spektakularan način izvukli bod Barseloni, Atletiko slavio [VIDEO]

primera logo

Odigrane su tri utakmice 30. kola španske Primere.

Atletiko je u Madridu slomio otpor Đirone poslednjih 15 minuta. Prvo je pogodio Dijego Godin u 76. minutu. Gol je pregledan u VAR sobi, ali nije bilo dileme i Urugvajac je doveo domaće u vođstvo. Konačan rezultat postavio je Antoan Grizman u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Espanjol i Hetafe su podelili bodove u Barseloni. Oba gola pala su u nastavku. Espanjol je poveo pogotkom Borhe Iglesijasa u 56. minutu, ali je 16 minuta kasnije Anhel Rodrigez doneo bod gostima iz predgrađa Madrida, za koje je ceo meč igrao Nemanja Maksimović.

Viljareal je propustio da savlada Barselonu na „El Madrigalu“. Nakon 16 minuta igre, gosti iz Katalonije nakon pogodaka Felipea Kutinja (12. minut) i Malkoma (16. minut) vodili sa 2:0. „Žuta podmornica“ je smanjila na 1:2 u 23. minutu preko Samjuela Čukvuzea. U nastavku je viđen potpuni preokret. Prvo je Karl Toko Ekambi poravnao skor u petom minutu drugog dela, da bi u 62. minutu Visente Ibora doveo Viljareal u vođstvo. Veliku prednost doneo je Karlos Baka 10 minuta pre kraja susreta.

Ali, Barselona se ipak spasila i izvukla bod. Leo Mesi je igrao od 61. minuta za Barselonu i postigao je fantastičan gol iz slobodnog udarca u 90. minutu, U poslednjim trenucima sudijske nadoknade Luis suarez je nakon kornera uhvatio poluvolej levom nogom i doneo bod svom timu.

Barselona vodi na tabeli sa 70 bodova, sedam više od drugoplasiranog Atletika. Hetafe je četvrti sa 47 bodova, Espanjol 13. sa 35, Đirona 14. sa 34, a Viljareal 17. sa 30 bodova.

Atletiko (M) – Đirona 2:0 (0:0)
Espanjol – Hetafe 1:1 (0:0)
Viljareal – Barselona 4:4 (1:2)