„Vukovi“ opet izujedali Junajted, Fulam ispao [VIDEO]

Vulverhempton - Mančester Junajted

U dve večerašnje utakmice Premijer lige, odložene zbog obaveza klubova u FA Kupu, pobede su upisale domaće ekipe.

Kada je duel 33. kola između Vulverhemptona i Junajteda trebalo da bude odigran, te dve ekipe su podelile megdan na istom mestu u četvrtfinalu FA Kupa. Kao pobednik je izašao domaći tim, a isti rezultat ponovio se i večeras u prvenstvenom duelu. Junajted je poveo prvim golom Mektomineja u 13. minutu. Mladi fudbaler je precizno šutirao sa dvadesetak metara i savladao Rui Patrisija. U tom iperiodu gosti su imali mnogo prilika da možda i reše meč, ali nisu uspeli da postignu još neki gol.

Kazna je usledila u 25. minutu kada je Žota iskoristio odlično dodavanje Himeneza i izjednačio. U drugom poluvremenu Junajted ostaje sa desetoricom, pošto je isključen Ešli Jang zbog dva žuta kartona u 57. minutu. Domaći su to iskoristili i u 77. minutu došli do pobede, mada je teško proceniti ko je ubacio loptu u mrežu nakon centaršuta sa leve strane, na kraju je odlučeno da je u pitanju autogol, a pripisan je Smolingu. “Vukovi“ su mogli i ubedljivije da slave, ali je prečka zaustavila udarac Kavaljera u sudijskoj nadoknadi.

Fulam se u Premijer ligi zadržao samo jednu sezonu. Posle poraza u Votfordu to je postalo i zvanično. “Stršljenovi“ su poveli golom Dukurea u 23. minutu, ali je Rajan Babel, posle dodavanja Sesenjona, izjednačio u 33. U drugom poluvremenu usledio je potop gostiju iz Londona, kojima nije pomogao ni Aleksandar Mitrović, koji se vratio u tim. Za 13 minuta domaći su postigli tri gola, pogađali su Hjuz, Troj Dini i Kiko, za konačnih 4:1.

Vulverhempton – Mančester Junajted 2:1 (1:1)