Ne pomaže ni Zidan, Real nemoćan na Mestaji [VIDEO]

Serhio Ramos

Četiri utakmice 30. kola Primere koje su odigrane u sredu obilovale su uzbuđenjima.

U derbiju kola Valensija je nadigrala bledi Real i nanela mu prvi poraz od povratka Zinedina Zidana na klupu. „Slepi miševi“ su poveli u 35. minutu, kada je Guedeš iskoristio sramnu reakciju Serhija Ramosa i savladao Kejlora Navasa. Malo toga je „kraljevski klub“ pokazao na Mestaji, a da će ostati bez bodova bilo je jasno u 83. minutu, kada je Garaj glavom postigao drugi gol za Valensiju. Benzema je u trećem minutu nadoknade vremena ublažio poraz Reala.

Valensija je ponovo u trci za plasman u Ligu šampiona i zaostaje samo bod za četvrtoplasiranim Hetafeom, dok je Real pet bodova iza Atletika i 13 iza vodeće Barselone.

Atletik Bilbao je propisno živcirao svoje navijače, ispustivši vođstvo od 2:0, ali je golom Munijaina u 93. minutu iz penala, ipak stigao do pobede nad Levanteom.

Pozo je udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Marka Dmitrovića i doveo Rajo Valjekano u vođstvo protiv Eibara, ali je ekipa srpskog golmana u drugom poluvremenu preokrenula rezultat i stigla do pobede.

Još uzbudljivije je bilo u derbiju začelja između Ueske i Selte. Ekipa iz Viga je vodila sa 2:0, ali je Ueska za 10 minuta napravila preokret. Bod je Selti obezbedio Budebuz u 81. minutu, ali remi nije mnogo toga doneo nijednom timu.

Atletik Bilbao – Levante 3:2 (2:0)