Micić rastužio Nedovića i Micova, Baskonija propustila šansu u Moskvi, ali je ušla u Top 8

Vasilije Micić

Efes – Armani 101:95 (24:20, 18:33, 32:16, 27:26)

Efes je bio bolji od Armanija, koji je posle poraza u Istanbulu definitivno ostao bez šanse za plasman među osam najboljih timova u Evroligi.

U utakmici sa mnogo preokreta Vasilije Micić je vodio turski tim do trijumfa. Srpski plejmejker je postigao 18 poena, uz osam asistencija, dva skoka i dve ukradene lopte za 24 minuta igre. Plajs, Simon i Bobua su postigli po 14 poena, a Moerman 13.

U Armaniju je najefikasniji bio Majk Džejms sa 17 poena, Nemanja Nedović je postigao poen manje uz četiri skoka i tri asistencije, a Micov je uz 14 poena, imao po pet skokova i asistencija.

CSKA – Baskonija 82:78 (17:21, 23:23, 15:22, 27:12)

Košarkaši Baskonije su propustili priliku da u poslednjem kolu Evrolige savladaju CSKA u Moskvi i tako obezbede plasman u plej-of. Baskijski tim je vodio u većem delu meča, ali je presudila furiozna završnica „armejaca“. Ipak, zahvaljujući pobedi Efesa nad Armanijem, Baskonija ima sigurno mesto u Top 8.

Vil Klajburn

Posle početnih 4:0, CSKA je uglavnom bio u zaostatku, koji je na početku poslednje četvrtine iznosio 11 poena (55:66). Moskovski tim je u završnih deset minuta zaigrao mnogo ozbiljnije u odbrani, za sedam minuta napravio seriju od 20:5 i rešio pitanje pobednika.

Vil Klajburn sa 16 i Kori Higins sa 14 poena bili su najefikasniji kod pobednika, a Marselinjo Uertas sa 17 poena kod gostiju.