Novi neuspeh Marseja, Radonjić skrivio penal! [VIDEO]

Liga 1

Bordo – Marsej 2:0 (1:0)
Kamano 27′(p), De Previj 71′

Olimpik je napravio još jedan korak unazad, kada je plasman u evropska takmičenja u pitanju. Marsej je u prvoj utakmici 31. kola francuske Lige 1 poražen u Bordou 2:0.

Prvi gol za ekipu našeg Vukašina Jovanovića postigao je Kamano sa bele tačke u 27. minutu, a kazneni udarac je dosuđen zbog igranja rukom Nemanje Radonjića u svom šesnaestercu. Neočekivano, Radonjić se našao na ivici peterca, kod centaršta sa leve strane i lopta ga je pogodila u desnu ruku.

Radonjić je mogao da se iskupi u 52. minutu, imao je odličnu priliku, ali je šutirao pored stative. Žirondinci su duplirali prednost u 71. minutu, Nikola De Previje je, nakon solo akcije, pogodio donji levi ugao Mandandinog gola. Domaći su od 83. minuta igrali sa desetoricom pošto je dva žuta kartona, u roku od tri minuta, dobio centarhalf Pablo.

Bordo je prekinuo niz od šest utakmica bez pobede i tri uzastopna remija, dok je Marsej već treću utakmicu bez trijumfa. I Jovanović za Bordo i Radonjić za Olimpik, odigrali su ceo meč.

Tim iz najveće francuske luke ostao je na petom mestu sa 48 bodova, dok je Bordo sada 11. sa 38.