Jović s bele tačke za trijumf Frankfurta, uzaludan gol Grujića [VIDEO]

Luka Jović

U očekivanju derbija prvenstva između Bajerna i Dortmunda, odigrano je još pet utakmica 28. kola Bundeslige.

Ajntraht se održao na četvrtoj poziciji, pošto je u Gelzenkirhenu pobedio Šalke golom Luke Jovića iz penaa u 98. minutu. Sve važno, do tog trenutka, dogodilo se u prvih dvadesetak minuta, prvo je Ante Rebić, na dodavanje Filipa Kostića, doveo “orlove“ u vođstvo u 13. minutu, da bi Suat Serdar u 21. poravnao. Strelac gola za domaći tim isključen je u finišu utakmice. Posle šuta Kostića, domaći su tražili penal, konsultovan je i VAR, pa je srpski napadač postavio loptu na belu tačku u 98. minutu i zatresao mrežu za svoj 17. gol u prvenstvu. Za goste su igrali Filip Kostić i Luka Jović igrali ceo meč, dok je Mijat Gaćinović još uvek povređen.

Jedan od derbija igran je na Baj sreni u Leverkuzenu, gde su domaći “farmaceuti“ poraženi, nakon preokreta, od Lajpciga 4:2. Dva gola Haverca bila su dovoljna Leverkuzenu da dobije prvo poluvreme, a strelac za goste bio je Sabicer iz slobodnog udarca. Ipak, “bikovi“ su bili mnogo bolji u nastavku, pa su mrežu domaćih tresli Timo Verner, Forsberg sa bele tačke i Kunja za konačnih 4:2. Lajpcig se utvrdio na trećoj poziciji, dok je Bajer sve dalje od plasmana u evropska takmičenja.

U direktnoj borbi za opstanak Štutgart i Nirnberg su remizirali. Gosti su poveli preko Pereire u inišu prvog poluvremena, ali su “švabe“ do vrednog boda došle golom Kabaka petnaest minuta pre kraja.

Čini se da Hanoveru nema spasa. “Severnjaci“ su poveli u Volfsburgu, ali je tobilo sve što su uradili, ošto su “vukovi“ sa tri gola osvojili bodove koji ih ostavljaju u trci za plasman u Ligu šampiona, ili bar Ligu Evrope. Dva gola za domaće postigao je Švajcarac Stefen.

Iznenađenje, doduše ne veliko, dogodilo se u Berlinu gde je Fortuna pobedila domaću Hertu. Oba gola za goste iz Dizeldorfa postigao je Raman, a gol našeg Marka Grujića, koji je u 41. minutu izjednačio na 1:1, nije na kraju bio dovoljan ni za bod.

Šalke – Ajntraht 1:2(1:1)