Senzacija u Lionu, Jovetić spasio „kneževe“

Liga 1

Nastavljena je francuska Liga 1. Večeras je odigrano pet utakmica 31. kola.

Senzacija se dogodila na Žerlanu, gde je Lion izgubio od poslednjeplasiranog Dižona 3:1. Domaćin je poveo golom Terijea već u prvom minutu, ali su gosti preokrenuli već do 7. sa dva gola Veslija Saida. Konačan rezultat postavljen je u 65. minutu, tada je Rafael postigao autogol i znatno udaljio „lavove“ od drugog mesta, koje im je cilj u ovoj sezoni. Dižon je prekinuo crnu seriju od devet utakmica bez pobede, sa samo jednim osvojenim bodom, dok je Lionu ovo drugi poraz na svom terenu u samo četiri dana, pošto su ispali u polufinalu Kupa od Rena.

Gengan je ostao bez trofeja u Liga kupu, a večeras ga je zadesila nova nesreća, pošto je golom Stevana Jovetića Monako izbegao već viđeni poraz. Gengan je poveo golom Kamerunca Eboe u 23. minutu i to je bio aktuelan rezultat sve do 93. minuta kada je crnogorski reprezentativac pogodio za remi i ostavio domaćina u zoni ispadanja.

Nim je golovima u samom finišu pobedio Kaen. Prvi je postigao Gabonac Bounga u 85. minutu meča, da bi Feri postavio konačan rezultat u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Amijen i Sent Etjen su igrali nerešeno zahvaljujući golu Remija Kabele u 95. minutu. Domaći su vodili golovima dvostrukog strelca Muse Konatea, senegalskog internacionalca. Tim našeg Nevena Subotića, koji je odigrao svih 90 minuta, poveo je golom Kolodžejčaka u 16. minutu.

Najviše uzbuđenja bilo je u duelu Anžea i Rena, koji je na kraju završen bez pobednika 3:3. Ren je vodio na poluvremenu 1:0, domaći su okrenuli na 2:1 posle samo sedam minuta u nastavku, ali su onda gosti sa dva gola došli do nove prednosti. Na kraju, golom u 93. minutu Anže stiže do jednog boda.

Lion – Dižon 1:3 (1:2)
Amijen – Sent Etjen 2:2 (1:1)
Anže – Ren 3:3 (0:1)
Gengan – Monako 1:1 (1:0)
Nim – Kaen 2:0 (0:0)