PLS: Topolčani sve bliže eliti, važan trijumf Javora

Prva liga Srbije

Odigrane su utakmice drugog kola plej-ofa i plej-auta u Prvoj ligi Srbije.

Čini se da niko ne može da zaustavi ekipu iz Bačke Topole, koja je danas slavila u čajetini protiv Zlatibora 3:1. Dva gola za TSC u prvom poluvremenu postigao je Silađi, dok je strelac u finišu bio Arsenijević. Jedini strelac za Zlatibor bio je Đokić. Drugi na tabeli je Javor, koji je u direktnom okršaju za tu poziciju bio bolji od Inđije i slavio sa 3:1.

Nove bodove osvojili su i Kragujevčani, koji se nadaju plasmanu u baraž. Oni su pobedili Sinđelić u gostima sa 2:1. Već posle prvih 45 minuta Ilić i Lukić su doneli dva gola prednosti gostima, da bi domaći u nastavku samo ublažili poraz. Toj trećoj poziciji nada se i Metalac koji je u Gornjem MIlanovcu pobedio Bežaniju sa 2:0. Do prednosti su domaći došli autogolom Jeremića, da bi u sudijskoj nadoknadi Ješić postavio konačan rezultat.

Pobede u borbi za opstanak zabeležili su Trajal i Budućnost kao gosti, Borac na svom terenu, dok je Sloboda bez trijumfa protiv Bečeja ostala u poslednjim trenucima.