Hrvatska se izmigoljila u Areni: Duvnjak ukrao pobedu Srbiji

Kukić na utakmici sa Hrvatskom

Srbija – Hrvatska 25:25 (13:13)

Rukometaši Srbije i Hrvatske podelili su bodove u 3. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

U neizvesnoj završnici, pred oko 8.000 gledalaca u Štark areni, Srbija je propustila lepu priliku da napravi iznenađenje i značajno umanjila šanse da se plasira na šampionat Starog kontinenta.

Izabranici selektora Nenada Peruničića su pružili odličan otpor favorizovanom rivalu, u drugom poluvremenu dugo bili bolji, ali je pobedu našeg tima sprečio Domagoj Duvnjak, golom tridedesetak sekundi pre kraja.

„Orlovi“ su bili stegnuti na početku utakmice, posebno u napadu i Hrvati su to iskoristili da steknu tri gola prednosti. Tek sredinom prvog poluvremena, predvođena Kukićem i Pešićem, Srbija je uhvatila ritam i posle rezultata 4:7, stigla do izjednačenja – 8:8.

Do kraja prvog poluvremena igralo se gol za gol, a u nastavku su „orlovi“ iznenadili goste. Mini-serijom 3:1, srpski tim je stigao do prednosti od dva gola (16:14) na početku drugog poluvremena. Tu prednost Srbija je čuvala do sredine drugog dela utakmice, a pri rezultatu 20:18, Vorkapić i Ilić nisu iskoristili zicere za plus 3.

Kazna je odmah stigla, Hrvatska je postigla tri gola, bez odgovora sa srpske strane, povela 20:21, ali je Vanja Ilić zaustavio nalet gostiju. Njegovim golovima Srbija je 70 sekundi pre kraja stigla na korak od pobede. Vodio je naš tim sa 25:24, upozoravao je Peruničić na tajm-autu da opasnost preti od Duvnjaka i upravo je on 30 sekundi pre kraja izjedačio na 25:25.

Poslednji napad imao je naš tim, imali su „orlovi“ i 14 sekundi da dođu do trijumfa posle minuta odmora, ali nisu odigrali akciju koja je dogovorena i prilika je otišla u nepovrat.

Srbiji je ovo drugi bod u kvalifikacijama, a Hrvatska je prva u grupi sa pet bodova. Drugo mesto drži Švajcarska sa četiri boda.

Hrvatska i Srbija će se ponovo sastati za tri dana u Zadru, u 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.