Arsenal – Napoli 2:0 (2:0)
Ramzi 15′, Kulibali (ag) 25′

Benfika – Ajntraht 4:2 (2:1)
Žoao Feliks 21′(p),43′,54′, Dijaz 50′ – Jović 40′, Pasijensija 72′

Arsenal i Benfika stekli su po dva gola prednosti pred revanš mečeve četvrtfinala Lige Evrope. “Tobdžije“ će u Napulj, a Portugalci u Frankfurt sa solidnom zalihom, a bolju situaciju ima londonski klub koji nije primio gol na svom terenu.

Na Emirejtsu je Arsenal u prvih 25 minuta došao do dva gola prednosti protiv Napolija, a taj rezultat se održćao do kraja meča i pored mnogo prilika na obe strane. Prvi gol je bio u Arsenalovom stilu, iz onih najboljih dana ovog kluba. Tekla je akcija od noge do noge, gotovo svi napadači su učestvovali u njoj, da bi zbunjene goste matirao Ramzi u 15. minutu. Samo deset minuta kasnije bilo je 2:0. Toreira se odlučio za solo akciju, pokušao je da šutira kada je došao blizu kaznenog prostora, a taj, ne tako snažan šut, pogodio je Kulibalija i lopta je promenila pravac, prevarivši Mereta na golu Napolija.

Mnogo je prilika bilo u nastavku, najbolje za domaće propustili su Ramzi i Obamejang, dok su gosti najbliži golu bili u 72. minutu, kada je Zjelinski u padu šutirao preko gola. Za gostujući tim svih 90 minuta odigrao je srpski internacionalac Nikola Maksimović.

Uzbudljivo je bilo u Lisabonu na “La Lužu“, gde je Benfika pobedila najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg izadanja ovog takmičenja, Ajntraht iz Frankfurta.

Gosti su bili bolji na startu meča, lako su preko Jovića, Rebića i Kostića dolazili do gola Benfike, ali su domaći poveli iz penala u 21. minutu. Kazneni udarac je skrivio Endika, koji je tom prilikom zaradio crveni karton. Precizan izvođač bio je Žoao Feliks. I sa čovekom manje Nemci su izjednačili. Rebić je završio najveći deo posla, a Luki Joviću je preostalo da loptu smesti pod prečku. Ipak, na poluvreme Benfika odlazi sa prednošću, ponovo je strelac bio Žoao Feliks, ovog puta snažnim udarcem sa 25 metara.

U nadoknadi prvog dela poništen je gol Filipu Kostiću, pošto je jedan fudbaler Ajntrahta ometao golmana domaćih. Benfika je za četiri minuta u nastavku postigla još dva gola. Prvo je posle kornera strelac bio Ruben Dijaz, da bi onda Žoao Feliks kompletirao het-trik. U 68. minutu Rebića je zamenio Pasijensija, a samo četiri minuta kasnije Portugalac u dresu Ajntrahta postigao je gol velike nade za jedinog preostalog nemačkog predstavnika.

Filip Kostić je igrao ceo meč, Jović je zamenjen u 60. minutu, a Gaćinović je u igru ušao u 85. Ljubomir Fejsa je igrao svih 90 minuta u dresu Benfike, dok je Andrija Živković šansu dobio u poslednjih pet minuta.