Valensija kupila kartu za polufinale, Čelsi nekako osvojio Prag [VIDEO]

Viljareal – Valensija 1:3 (1:1)
36′ Kazorla – 6′, 93′ Gedeš, 91′ Vas

Slavija Prag – Čelsi 0:1 (0:0)
85′ Alonso

Fudbaleri Valensije savladali su večeras na stadionu ,,De la Keramika“ ekipu Viljareala rezultatom 3:1, dok je u Pragu Čelsi bio bolji od domaće Slavije sa 1:0 okviru prvih utakmica četvrtfinala Lige Evrope.

Iako je Viljareal u ozbiljnim problemima i preti im da izgube status španskog prvoligaša, oni i dalje imaju želju da dođu što je dalje moguće u Ligi Evrope. Deli’ toga pokazali večeras na bivšem ,,Madrigalu“ kada su već nakon šest minuta igre bili u podređenom položaju protiv Valensije.

Santjago Kaseres je bio neoprezan i srušio je Gonzala Gedeša u svom šesnaestercu u praktično prvom ozbiljnijem napadu Valensije, a sudija Majkl Oliver je odmah pokazao na belu tačku. Šutirao je Dani Pareho, ali sjajno je odbranio to Andres Fernandez, međutim na odbitak je natrčao Gedeš i doneo prednost ,,slepim miševima“.

Novi penal, ovog puta za Viljareal, viđen je u 35. minutu posle duela Ezikijela Garaja i Visentea Ibore. Odgovornost je preuzeo iskusni Santi Kazorla i nije pogrešio za 1:1.

Bilo je prilika u nastavku da se rezultat promeni, a odličnu šansu za tako nešto imala je Valensija u poslednjih desetak minuta meča kada je Pićini centrirao sa desne strane, lopta je išla ka Rodrigu Morenu, ali odlični Andres Fernandez večeras izašao je na vreme i presekao taj centaršut.

Igra Viljareala se raspala u finišu i ona želja koju su imali do tog momenta je potpuno nestala.  Greška domaćih na sredini terena prethodila je dužem napadu Valensije u 90. minutu, koji je posle centaršuta sa leve strane realizovao Danijel Vas, udarcem iz prve u suprotan ugao gola Fernandeza. Dva minuta kasnije, Valensija je već došla na korak od plasmana u polufinale takmičenja kada je kontru i dodavanje Čeriševa iskoristio Gedeš svojim drugim pogotkom na ovoj utakmici.

Revanš je za nedelju dana na stadionu ,,Mestalja“.

U isto vreme u Pragu, hrabra Slavija koja je u prethodnoj rundi izbacila Sevilju pokazala je svetu da poseduje kvalitet koji ih sa razlogom svrstava u osam najboljih timova ove kampanje Lige Evrope. Disciplinovano su se branili, povremeno i opasno pretili golu Kepe Arizabalage, ali mladi Španac je ipak uspeo da sačuva svoju mrežu na ovoj utakmici.

Ulaskom Edena Azara u 55. minutu, Čelsi kao da je dobio dodatnu dozu samopouzdanja, te su prvo Antonio Ridiger, a potom i Vilijan propustili dve kolosalne prilike da donesu prednost ekipi Mauricija Sarija. Momenat odluke dogodio se u 85. minutu kada je Vilijan centrairao, a Markos Alonso se iz potpuno drugog plana ,,ušunjao“ iza leđa odbrane Slavije i savladao nemoćnog Ondreja Kolara za, ispostaviće se, konačnih 0:1.