Alba izborila majstoricu, odluka o pobedniku Evrokupa pada u ponedeljak

Pejton Siva

Alba – Valensija 95:92
(23:21, 19:18, 20:20, 21:24)

Odluka o pobedniku Evrokupa pašće u „majstorici“ pošto je Alba u drugom meču finalne serije, pred svojim navijačima savladala Valensiju.

U vrlo izjednačenoj utakmici, pobednik je odlučen posle produžetka i tako prekinula niz Valensije od 15 uzastopnih pobeda u Evrokupu.

Nijedan tim tokom regularnog toka utakmice nije uspeo da stvori prednost veću od sedam poena, a u završici je izgledalo da je Valensija bliža pobedi.

Španski tim je serijom od 9:2 na početku poslednje četvrtine preuzeo vođstvo, koje je praktično držao do samog kraja. Ipak, promašena slobodna bacanja gostiju u završnici, omogućila su Albi da ostane u igri, a Pejton Siva je polaganjem dve sekunde pre kraja izborio produžetak.

Gidraitis i Sikma su trojkama na početku dodatnih pet minuta doneli prednost Albi, koja je sačuvana do kraja, iako je Met Tomas imao šut za izjednačenje, ali je bio neprecizan.

Gidreitis sa 17, Sikma sa 15, te Hermanson i Siva sa po 14 poena bili su najefikasniji u ekipi iz Berlina. Van Rosom je postigao 22 poena za Valensiju, San Emeterio 16, a Vil Tomas 15 poena.

Treća, odlučujuća utakmica finala Evrokupa, igra se u ponedeljak, u Valensiji.