Marsej napokon pobedio, „kneževi“ bez municije

Liga 1

Nastavljena je borba za evropske vize i opstanak u francuskoj Ligi 1.

Marsej je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede i savladao je, golovima u drugom poluvremenu, ekipu Nima. Za domaći tim, za koji je svih 90 minuta odigrao Nemanja Radonjić, poveo je u 72. minutu. Paje je izveo korner, a najviši u skoku bio je Žermen koji je loptu poslao pod prečku gola gostiju. Samo minut kasnije prelep gol je postoigao Luis Gustavo, koji je lobovao golmana Bernardonija sa dvadesetak metara. Gosti su uspeli da postignu počasni pogodak u 82. minutu, kada je sa bele tačke bio precizan Savanije.

U reprizi finala Liga kupa Strazbur i Gengan su podelili bodove igrajući 3:3. Bio je to odličan meč, gosti su vodili 1:0 i 2:1, ali je tim našeg Stefana Mitrovića preokrenuo i stigao do 3:2. Međutim, pravda je zadovoljena u 87. minutu golom Sorbona za goste. Dvostruki strelac za Strazbur bio je Ludovik Ažork.

Monako nije uspeo da savlada Rems na svom “Lui II“ stadionu i nastaviće borbu za opstanak. “Kneževi“ su imali mnogo prilika, ali se mreža gostiju nije nijednom zatresla. Svoje šanse, posebno u prvom poluvremenu, imao je i Nim.

Anže je trijumfovao u Kaenu, pa je domaći tim preuzeo poslednjupoziciju od Gengana. Jedini strelac za goste bio je Džef Reine-Adelaid, koji je postigao dva gola u remiju sa Renom u prošlom kolu.

Marsej – Nim 2:1 (0:0)
Kaen – Anže 0:1 (0:0)
Monako – Rems 0:0
Strazbur – Gengan 3:2