Partizan opet bolji od Čukaričkog, ovaj put u tišini [VIDEO]

Fudbaleri Partizana

Partizan – Čukarički 3: 0(1:0)
Rikardo 31′, Zakarić 52′, Zdjelar 87′

Partizan je u prolećnom delu sezone, ne računajući pobedu u Kruševcu u Kupu, pobeđivao samo Čukarički.

Kao i pre deset dana crno-beli su bili bolji na svom stadionu od tima sa Banovog Brda, istih boja, samo su to ovog puta obavili u tišini, bez prisustva gledalaca. Partizan je odradio suspenziju od jednog meča, zarađenju zbog ponašanja navijača na utakmici sa Vojvodinom u Novom Sadu, a usput je došao do bodova koji ga učvršćuju na trećem mestu.

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić(od 85′ Smiljanić), Ivanović(od 64′ Tošić), Pantić, Zakarić(od 73′ Ilić), Rikardo

Čukarički: Belić – Stevanović, Šapić, Kopitović, Bogosavac, Docić, Đorđević(od 56′ Luković), Ovusu, Stojanović, Kajević(od 68′ Kovač), Tedić(od 56′ Mudrinski)

U prvih 20 minuta skoro da se ništa nije dogodilo na stadionu Partizana. Možda se uzbuđenjem može nazvati neuspeli pokušaj centaršuta Nemanje Miletića, kada mu je lopta prešla preko noge i umalo iznenadila Belića, ali srećom po goste, zatresao se samo spoljni deo mreže.

Čukarički je u 25. minutu imao najbolju priliku u prvom poluvremenu, Tedić se odlučio da lobuje istrčalog Stojkovića sa dvadesetak metara, ali nije pogodio okvir gola. Mogli su “brđani“ lako da povedu.

Partizan je poveo posle nešto više od pola sata igre. Loptu je u kaznenom prostoru prihvatio Rikardo Gomeš, sjajnim driblingom se oslobodio dvojice čuvara i onda precizno tukao u levi ugao Belićevog gola. Bio je to 16. pogodak napadača sa Zelenortskih Ostvra u crno-belom dresu u šampionatu Srbije.

Gosti su bili nešto agilniji u završnici poluvremena, prvo je opasan nalet Ovusua zaustavio Pavlović, da bi nešto kasnije udarac Tedića otišao preko Stojkovićevog gola. Na isteku 45. minuta beležio i snažan, ali neprecizan udarac Miletića na drugoj strani.

Partizan je, ispostavilo se, meč rešio u 52. minutu. Pantić je ugledao Zakarića na desnoj strani, reprezentativac Bosne je šutirao levom nogom, Belić je odbranio, ali je krilni napadač odbitak desnom nogom poslao u mrežu.

Dobru šansu za povratak Čukaričkog u meč propustio je rezervista Luković u 59. minutu, samo što je ušao u igru. Minut kasnije na drugoj strani su Rikardo i Pavlović bili u prilici, ali nisu ugrozili Belića. Još jednom su “brđani“ zapretili preko brzonogoh Ovusua, ali je on izblokiran, baš kada se spremao za udarac.

Partizan je u završnici utakmice imao dva majstora na terenu, pošto je Savo Milošević u igru ubacio i Zorana Tošića i Sašu Ilića, a ovaj drugi je u 87. minutu odlično uposlio svog imenjaka Zdjelara, koji je iskosa sa leve strane poslao loptu, kroz noge Beliću, u mrežu Čukaričkog za konačnih 3:0.

Poslednju šansu imao je Urošević u sudijskoj nadoknadi, kada je Belić odlično intervenisao.