Srećna pobeda Junajteda nad “čekićarima“ [VIDEO]

Pol Pogba

Mančester Junajted – Vest Hem 2:1 (1:0)
Pogba 19′(p), 80′(p) – Anderson 49′

Mančester Junajted, najviše zahvaljujući fortuni, nastavlja borbu za plasman u Ligu šampiona. “Crveni đavoli“ su na svom Old Trafordu pobedili Vest Hem 2:1, golovima Pola Pogbe sa bele tačke.

Gostima je zbog ofsajda ponišetn gol u 10. minutu, a domaći su poveli desetak minuta ksnije, pošto je Pol Pogba bio precizan izvođač kaznenog udarca. Prethodno je u šesnaestercu Vest Hema Snodgras srušio Huana Matu.

Drugo poluvreme bilo je mnogo sadržajnije, a počelo je izjednačujućim golom “čekićara“. Felipe Anderson je, nakon dodavanja Lanzinija, uspeo da pošalje loptu iza leđa Davida de Hee. Sledile su dve prilike za Markusa Rašforda, a onda dve fenomenalne šanse na drugoj strani, obe za Majkla Antonija. Prvo je rezervista gostiju pogodio prečku u 78. minutu, da bi minut kasnije De Hea fantastičnom intervencijom njegov pokušaj glavom skrenuo u korner.

Trenutak odluke zbio se u 79. minutu, Marsijal je pobegao odbrani Vest Hema, kada se spremao za udarac srušio ga je Rajan Frederiks, pa je Pogba dobio priliku da još jednom sa “kreča“ donese prednost svom timu. Francuz je i ovog puta bio precizan i Junajted je osvojio kapitalne bodove u duelu sa “čekićarima“.

Matić se još oporavlja od povrede i nije ga bilo u protokolu u timu Junajteda, koji je sada peti sa 64 boda, dok je Vest Hem 11. sa 42.