Zvezdini Afrikanci srušili Radnički, crveno-beli još korak bliže tituli [VIDEO]

Delije

Crvena zvezda – Radnički 3:0 (2:0)
Boaći 23’ (pen), 48’, Ben 45+2’ (pen)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša u utakmici prvog kola plej-ofa Super lige Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića tako su stekli sedam bodova prednosti u odnosu na večerašnjeg rivala i šest kola pre kraja nalaze se na domak odbrane titule šampiona Srbije.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Milunović, Savić, Rodić – Jovičić, Jovančić (od 82. Čaušić) – Marin, Ivanić (od 60. Simić), Ben – Boaći (od 74. Pavkov).

RADNIČKI: Ristić – Todorovski, Crnomarković, Pankov, Đorđević – Bondarenko (od 66. Jovanović), Drinčić – Ranđelović (od 60. Popović), Kojašević (od 55. Stojanović), Grbić – Haskić.

Zvezda je do prve prilike stigla već u četvrtom minutu, kada je Marin na sebi svojstven način uposlio Rodića, koji je iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

Radnički je izveo brz kontranapad u 13. minutu. Drinčić je izbacio Grbića po desnoj strani, a ovaj je na kao na tacni uposlio Kojaševića, koji je loptom pogodio u ruku Jovičića, ali je pištaljka sudije Simovića ostala nema.

Golman Radničkog Ristić je potom u dva navrata zaustavio pokušaje Jovančića i Ivanića, a u 17. minutu su crveno-beli tražili penal nakon pokušaja Boaćija.

Zvezda je dobila penal u 23. minutu, nakon duela Kojaševića i Jovančića, a Ričmond Boaći je bio siguran sa bele tačke za vođstvo domaćih.

Radnički je mogao do izjednačenja dva minuta kasnije, ali je Borjan fantastično zaustavio pokušaj Crnomarkovića.
Potom se igralo između dva šesnaesterca, a Zvezda je do drugog gola stigla u poslednjim trenucima prvog dela. Golman Ristić je oborio Marina, za Simović anije bilo dileme, a El Fardu Ben je bio precizan sa 11 metara.

Zvezda je na startu drugog dela postigla i treći gol i zatvorila ovaj susret, a akteri su bili Ben i Boaći. Fudbaler sa Komorskih ostrva je proigrao npadača iz Gane, koji je bocnuo loptu preko Ristića za 3:0.

Ivanić je mogao da nokautira goste u 15. minutu nastavka, ali je njegov pokušaj završio pored gola.

Aktuelni šampion je rutinski privodio meč kraju. Treba istaći pokušaje Boaćija na jednoj i Stojanovića na drugoj strani, ali nije bilo promene rezultata.